Вже не перше літо поспіль ми бачимо одну й ту саму картину - ще до кінця червня київські двори та більшість газонів перетворюються у випалену сонцем руду пустелю. Це відбувається через скошування трави, яке проводять господарські служби без огляду на актуальний стан трав'яного покрову та подальшого догляду за ним (полив, підсіювання тощо). Дійсно зелені газони можна побачити тільки на території держустанов, бізнес-центрів чи елітних житлових комплексів - там, де за ними правильно доглядають.
Трава відіграє дуже важливу роль у міському просторі. Вона, як і зелені насадження, є додатковим джерелом кисню завдяки процесу фотосинтезу. Крім того, вона вбирає пилюку, утримує вологу в грунті і покращує зовнішній вигляд наших дворів та вулиць.
Ми розуміємо, що на даний момент у бюджеті міста немає коштів на регулярний полив усіх міських газонів. Тому ми пропонуємо звернути увагу на досвід європейських міст і зупинити скошування трави хоча б на один рік - щоб дати можливість зеленому покрову відновитися. Це просто, нешкідливо і не потребує ніяких ресурсів.
Зауважимо, що у 2020 році після майже безсніжної зими в Україні зафіксували найнижчий за 100 років рівень води в річках, що обов'язково позначиться на всіх сферах нашого життя.
Щоб хоч якось адаптуватися до наслідків посухи, у країнах ЄС змінюють підходи догляду за зеленими насадженнями. Так, у Польщі один за одним міста (Елк, Конін, Варшава, Краків) підхоплюють тимчасову відмову від скошування трави.
Таке рішення повинно допомогти рослинам перенести посуху та значно уповільнити випаровування води з ґрунту.
Цікавим є те, що відмову від покосів у Познані ініціювали самі мешканці, зібравши у стислі терміни понад 700 підписів під відповідною петицією.
У Любліні ж, наприклад, програма "Тут косимо рідше" діє вже три роки. Цьогоріч до неї додадуть ще 23 локації, загальною площею більше 14 гектарів.
Просимо підтримати нашу ініціативу і відмовитися від скошування трави хоча б у цьому році, давши можливість трав'яним насадженням відновитися природнім шляхом. Це буде дуже корисно для міста та його мешканців.
Петицію підписали
Для оформлення підписки необхідно авторизуватись або зареєструватись