Ознайомившись з матеріалами проекту Генерального плану міста Києва, який було оприлюднено на сайті КО «Київгенплан» і керуючись тими обставинами:
-- що розробка цього проекту здійснена с грубим порушенням правових норм закону Украини "Про регулювання містобудівної діяльності", а саме: статті 17 Розділу ІІІ і пункту 3 РозділуV; що розробка цього проекту грубо порушує букву та дух указу Президента України від 25.02.2008 року 157/2008 "Про невідкладні заходи щодо розвитку міста Києва ";
-- що в цьому проекті мають місце ознаки корупційності (дивись приклади у додатку №1);
-- що прийняття "нового" генерального плану м. Києва принесе екологічні і техногенні загрози жителям міста, а також принесе погіршення стану здоров'я киян та умов їх життєдіяльності (дивись приклади у додатку №1).
Пропонуємо Київській міській раді прийняти наступні рішення:
1. Про зняття з розгляду проекту Генерального плану м. Києва (що було представлено на розгляд у 2020 році), і не допущення його затвердження, як протиправного документу.
2. Про скасування рішень Київської міської ради стосовно затвердження низки детальних планів територій, які не відповідають чинному Генеральному плану м. Києва;
3. Що до розробки проекту внесення змін до чинного Генерального плану м. Києва, який би відповідав законодавству і державним будівельним нормам, із залученням до його розробки незалежних експертів та громадськості. Разом з цим прийняти рішення стосовно фінансування цього проекту;
4. Про проведення аудиту чинного Генерального плану м. Києва (провести моніторинг його виконання), з залученням незалежних експертів і громадськості до аналізу відповідної містобудівної документації. Згідно чинного законодавства у судовому порядку притягнути до відповідальності порушників чинного Генерального плану м. Києва. 5. Про встановлення мораторію на забудови (в тому числі на землекористування), які не відповідають рішенням чинного Генерального плану м. Києва, до закінчення розробки проекту внесення змін до нього, та до закінчення аналізу законності прийнятих рішень що до раніше розроблених ДПТ. Передбачити встановлення мораторію на забудову в центрі міста Києва, обмежень на щільність забудови в інших частинах міста з урахуванням висновків незалежних експертів, стосовно застосування норм ДБН;
6. В зв'язку з епідемією covid-19, а також в зв'язку з прогнозуванням вчених о можливості виникнення в майбутньому інших небезпечних епідемій, обмежити щільність забудови в м. Києві рівнями в два рази нижчими ніж граничні рівні передбаченні ДБН Б.2.2-12:2019.
7. Що до створення реєстрів водних обєктів (водойм і водотоків) і озеленених територій міста Києва з визначенням чітких меж, типів, і статусу цих об'єктів, та з обов'язковим взяттям цих об'єктів на баланс відповідних комунальних підприємств.
Додаток №1
1. Проектом Генерального плану міста Києва легалізуються два збудованих будинки житлового комплексу «Сонячна Рів'єра», які збудовані в прибережній захисній смузі ріки Дніпр. Ці будинки розташовані на лівому березі Русанівської протоки ріки Дніпр, між Броварським проспектом і Патріаршим собором воскресіння Христового УГКЦ у Києві (за адресою вул. Микільсько-Слобідська, 5). Легалізація цих будівель заохочує будівельних інвесторів до подальшого порушення будівельних норм і Водного кодексу України,
2. Проектом Генерального плану міста Києва легалізується забудова частина території, яка розташована у межах прибережної захисної смуги Русанівскої протоки і озеленених територій загального користування (паркової зони Набережної), до того ж у зоні охоронюваного ландшафту. Площа території що забудовується становить мінімум 7 гектарів
3. Проектом Генерального плану міста Києва передбачається винищення і житлова багатоповерхова забудова озелененої території загального користування --- парку культури і відпочинку Горбачиха (урочище Горбачиха). Ця територія (площею мінімум 19гектарів) є основною ланкою екомережі Києва та його водно-зеленого діаметру і Центральної рекреаційної зони, а також зони охоронюваного ландшафту.
4. Проектом Генерального плану міста Києва в перспективі передбачається винищення і житлово-громадська забудова
урочища Запісоччя, площа якого становить мінімум 17 гектарів. Урочище Запісоччя розташоване на березі затоки ріки Десенка (Черторой), з півленного боку проспекту генерала Ватутіна біля Райдужного масиву, і являє собою озеленену територія загального користування: парк відпочинку з об'єктами спортивно рекреаційного призначення.
5. В проекті Генерального плану міста Києва один в один повторюються рішення, які були раніше розроблені в проекті ДПТ, яким передбачалась забудова Совських ставків. В 2019 році громадскістью і рішенням Господарського суду м. Києва було заблоковано прийняття цього ДПТ Київською міською радою. Рішення проекту Генерального плану міста Києва стосовно Совських ставків виглядає як корупційна схема, яка дозволяє інвесторам-забудовникам в обхід рішенню суду розпочати своє злочинне будівництво.
5.1. Забудова нижнього каскаду "Совських ставків", яка передбачається проектом Генерального плану міста Києва приведе:
5.1.1. до зміни руху грунтових вод які мають витоки в ці ставки, що в свою чергу вплине на загальну гідрологічну ситуацію на площі яку займає мікрорайон Монтажник, що в свою чергу може привести до зменшення несучої спроможності грунтів на цій площі, і як наслідок може статися руйнація будинків цього мікрорайону.
5.1.2. до збільшення відсотку шкідливих викидів в складі повітря у мікрорайонах Монтажник і Ширма, внаслідок:
- винищення існуючих зелених насаджень на площі 20,38 гектара і влаштуванні там як мінімум 2000 парковочно-стояночних місць автотранспорту.
- виникнення автомобільних пробок підчас виїзду автотранспорту в час пік з території, яку планують забудувати.
Збільшення відсотка шкідливих викидів у повітрі позначиться погіршенням стану здоров'я жителів прилеглих до цієї місцевості мікрорайонів.
5.1.3. до знищення потенціальної парково-заповідної зони площею 20,38 гектара.
6. Проектом Генерального плану м. Києва передбачається будівництво житла в санітарній зоні навколо ТЕЦ-5 і Тец-6
7. Проектом Генерального плану міста Києва передбачається забудова озеленених територій і рекреаційних зон в наступних місцях:
7.1. По вул. Заболотного між парком Феофанія, музеєм народної архітектури і побуту України і табачною фабрикою передбачається забудова мінімум 160 гектарів зелених територій малоповерховими і середньо поверховими будинками.
7.2. Узаконюється на Столичному шосе землевідведення рекреаційної зони (частина лісу) під будівництво та обслуговування будівель ринкової інфраструктури, під будівництво, експлуатацію готельно-офісного торгівельного комплексів з надземними і підземними паркінгами площею 11 гектарів.
7.3. Узаконюється на Столичному шосе землевідведення рекреаційної зони (частина лісу) площею 7 гектарів під самочинне будівництво житлового комплексу "Світлопарк".
7.4. У селищі Биківня узаконюється землевідведення рекреаційної зони (частина лісу) площею 15 гектарів під перспективну забудову багатоповерхівками.
7.5. 0,7 гектару парку Кіото відторгається під громадську забудову.
7.6. 67 гектарів зеленої рекреаційної зони між озером Алмазне і вул. Пухівська передається під забудову об'єктами
житлово-громадського, громадського призначення, а також під забудову об'єктами промислового та науково-виробничого призначення.
7.7. 7 гектарів існуючої зеленої території місцевості гірка Крістера в проекті Генерального плану міста Києва позначено, як багатоповерхова житлова забудова. Тим самим легалізується земле відведення заповідної зеленої території на гірці Крістера, під житлове будівництво.
7.8. З обох боків ландшафтного парку Протасів яр заплановане знищення озеленених територій загального користування, під житлову забудову: збоку вул. Миколи Амосова -- 4гектари і збоку вул. Волгоградської -- 14,5 гектарів.
7.9. Озеленену територію загального користування, площею 1,5 гектари і яка простягається в доль вул. Вільшанської і знаходиться між вулицями Вільшанська і Бойчка, планується віддати під багатоквартирну житлову
забудову.
7.10. Озеленену Територію обмеженого користування, площею 0,5 гектари біля будинків №20 і №22 по вул. Михайла Бойчука, планується віддати під громадсько-житлову забудову. Забудова цієї території вже відбувається
8. І так згідно з проектом Генерального плану м. Києва планується знищення озеленених територій і рекреаційних територій, як мінімум на площі 352 гектарів, це значення взято лише з даних наведених в цьому додатку. Знищення озеленених територій, приведе до погіршення загальної екологічної обстановки у місті Києві, а також до збільшення відсотка загазованості повітря, і як наслідок приведе до погіршення здоров'я киян.
Петицію підписали
Для оформлення підписки необхідно авторизуватись або зареєструватись