Провести відкритий конкурс на пам’ятник Івану Мазепі у Києві та рейтингове голосування щодо місця його встановлення.
У цьому році виповниться 380 років з дня народження Івана Степановича Мазепи та 310 років з дня його смерті. Іван Мазепа народився на хуторі Мазепинці Київського воєводства, неподалік Білої Церкви. Він визначний український військовий, політичний і державний діяч, Гетьман Війська Запорозького. Після обрання гетьманом намагався відновити авторитет гетьманства в Україні. Зробив великий внесок до економічно-культурного розвитку держави. Метою Мазепи як гетьмана Війська Запорозького було об'єднання козацьких земель Лівобережжя, Правобережжя, Запоріжжя і, якщо можливо, Слобожанщини й Ханської України у складі єдиної Української держави, встановлення міцної автократичної гетьманської влади у становій державі європейського типу зі збереженням традиційної системи козацького устрою. Він докладав усіх можливих на той час зусиль заради сильної, розвиненої, освіченої і незалежної від Польщі, Московії та Османської імперії України.
Можливо розгляд пропозицій по спорудженню пам’ятника не на часі, враховуючи наступні виборі. Проте це буде ще одним лакмусовим папірцем стосовно кандидатів.
Тепер, щодо місця встановлення. Одразу застерігаю не розглядати пропозиції стосовно Бесарабської площі. Це місце сильної негативної енергетики. А в таких місцях років як мінімум сто будувати не варто. Тим більше, що якщо гість Києва спитає: «де розташовано пам’ятник Мазепі?» у відповідь почує «ну це там де стояв…» Подвійний негатив.
Не варто розглядати і пропозиції по «заміні» відомих пам’ятників у Маріїнському парку, чи гармату на Арсенальній. Нехай Історія залишиться Історії. Можливо, у свій час, можна було не зносити пам’ятники царям, які безумовно мали художню цінність, а теж залишити їх Історії і в назіданіє.
Варто розглянути місця пов’язані з Мазепою. Його коштом тільки в Києві було відновлено чи побудовано: у Києво-Печерскій Лаврі - Троїцька Надбрамна церква, Успенський собор, Церква Всіх святих над Економічною брамою, Кам'яний мур з баштами; Свято-Троїцький собор Кирилівського монастиря, Церква Різдва Богородиці, Микільська лікарняна церква, Трапезна Покрови Богородиці, Вознесенська церква, Військовий Микільський собор, Богоявленський собор, Софійський собор, дзвіниця, дзвін і мури Софіївського монастиря і т.д. Велику роль відіграв Іван Мазепа в становленні Києво-Братської школи, а потім колегії, заснованої київським митрополитом Петром Могилою. Саме за допомогою Мазепи цей навчальний заклад набув статусу академії і увійшов в історію як Києво-Могилянська академія.
Тож попередньо пропонуються такі локації: навпроти Лаври, біля Мистецького Арсеналу; біля (або на території) Могилянки; на вул. Івана Мазепи навпроти провулку де був Військовий Микільський собор.
Петицію підписали
Для оформлення підписки необхідно авторизуватись або зареєструватись