Звертаємось до мера столиці Віталію Кличко від імені громадськості!
Якщо ми хочемо перетворити Київ на європейську столицю, то маємо думати не лише про себе! Київ має бути зручним та комфортним для пересування для всіх без винятку, включаючи людей з обмеженнями в пересуванні. І мова йде не лише про людей з інвалідністю, яких в столиці проживає більше 150 тисяч. Ми говоримо про людей на інвалідних візках, похилого віку, тих, хто має тимчасові проблеми зі здоров’ям та про батьків з дітьми на візках.
В столиці не дотримуються жодні норми щодо обладнання місць громадського користування, в тому числі громадський транспорт, лікарні, аптеки, магазини та інше для людей з обмеженнями в пересуванні.
Такий стан речей в столиці протирічить Конституції України, у якій зазначено, що усі люди є рівні в правах і мають мати однаковий доступ до громадських споруд, а також Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від березня 1991 року, який передбачає доступність всіх верств населення до громадських будівель Це порушує Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю, яку Україна ратифікувала в 2009 році і в якій також йде мова про доступність. Також існують місцеві норми ДБН В.2.3-17:2006 «Доступність будівель для маломобільних груп населення», яких також не дотримуються ані місцева влада, ані будівельні компанії та власники будівель.
Ми закликаємо вжити відповідних заходів та перетворити Київ на європейську столицю, а саме зробити місцеве середовище дружнім та безбар’єрним для всіх категорій громадян:
- провести реконструкцію та обладнати відповідно до норм місця загального користування та забезпечити наявність пандусів та з’їздів,
- запровадити жорсткі норми, щодо нових об’єктів (житлові будинки, супермаркети, навчальні заклади, вокзали, доступ до них та інше) та встановити контроль за їх дотриманням,
- залучити до розробки нових архітектурних споруд громадськість та архітекторів, які зможуть враховувати дотримання нормам безбар’єрності.
Європейська столиця – це комфортна столиця для всіх!
Громадська організація «Підмога.інфо»
Лист заступника голови Київської міської державної адміністрації М. Хонди від 30.07.2019 № 007-1661 щодо зняття з контролю електронної петиції № 517 «Зробити Київ дружнім та безбар’єрним для всіх категорій громадян», як такої, що реалізована.
09.04.2019 на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування заслухано звіт відповідального заступника голови Київської міської державної адміністрації про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію питань, порушених у підтриманій електронній петиції.
Було запропонованозняти з контролю електронну петицію № 517, оскільки рішенням Київської міської ради від 18.12.2018 № 460/6511 затверджено Міську комплексну цільову програму «Київ без бар’єрів» на 2018-2021 роки, яка врегульовує питання, порушені в зазначеній електронній петиції.
За результатами голосування зазначену пропозицію не підтримано.
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту заслуховували звіт заступника голови Київської міської державної адміністрації, директора Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та автора петиції, щодо стану виконання Міської комплексної цільової програми «Київ без бар’єрів» на 2018-2021 роки; електронна петиція № 517.
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування вирішено перенести розгляд зазначеного питання про заслуховування звіту заступника голови Київської міської державної адміністрації Мондриївського В.М. про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію питань, порушених в електронній петиції на чергове засідання у зв`язку із відсутністю доповідача.
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту вирішено перенести розгляд питання щодо стану виконання Міської комплексної цільової програми «Київ без бар’єрів» на 2018-2021 роки; електронна петиція № 517 на чергове засідання.
На пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили міську цільову програму «Київ без бар’єрів". Назустріч киянам» на 2019–2021 роки. За програму проголосували 63 депутати.
«Київ – європейська столиця. Як будь-яке розвинене місто ми маємо приділяти значну увагу громадянам, які потребують особливої допомоги. Ключові засади програми «Київ без бар’єрів» – впровадження у нашому місті принципів універсального дизайну у формуванні міського простору, підвищення рівня доступності усіх елементів міської інфраструктури для маломобільних груп населення, розробка та впровадження міських стандартів адаптації об’єктів до потреб осіб із інвалідністю, поліпшення їх інформаційного, комунікативного і освітнього супроводу та права на працю», – наголосив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
У свою чергу, директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов додав, що програма передбачатиме, серед іншого, обладнання (дообладнання) житлових будівель пандусами, обладнання існуючих об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, вулично-дорожньої мережі спеціальними та допоміжними засобами, обладнання пішохідних переходів пониженими бордюрами, облаштування спеціальних місць для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю, облаштування регульованих переходів напрямними огородженнями та спеціальними звуковими світлофорами для створення безпечних умов руху людей із вадами зору, збільшення на автобусних маршрутах загального користування кількості транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп тощо. Фінансування програми на 2019–2021 роки визначено на рівні 446,8 млн грн.
Директор Департаменту соціальної політики Ю.Крикунов поінформував про стан реалізації петиції.
Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Комунальною науково-дослідною установою «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста» розроблено проект Міської комплексної цільової програми «Київ без бар`єрів» (далі-Програма).
Проект Програми 23.10.2018 пройшов погодження Департаментом фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та 25.10.2018 погоджений Департаментом економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
На сьогоднішній день доопрацьований проект Програми в установленому порядку проходить процедуру погодження, відповідно до Регламенту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 08.10.2013 № 1810 у заінтересованих структурних підрозділах виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Звітування щодо актуального стану виконання від відповідального виконавця заступника голови Київської міської державної адміністрації В. Мондриївського:
На теперішній час проект Програми пройшов погодження міським Комітетом доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури та постійною комісією Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту.
За результатами розгляду постійною комісією Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку проект зазначеної Програми потребував доопрацювання.
14.09.2018 доопрацьований проект Програми направлено до Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі ‒ Департамент фінансів) та Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі – Департамент економіки та інвестицій) для розгляду та проведення експертизи відповідності вимогам Порядку розроблення, затвердження та виконання міських цільових програм у місті Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 29.10.2009 № 520/2589, та надання відповідного висновку.
На сьогодні проект Програми відповідає всім формальним вимогам порядку розроблення міських цільових програм та опрацьовуються зауваження Департаменту фінансів.
лист відповідального заступника голови КМДА
Директор Департаменту соціальної політики Ю.Крикунов поінформував про стан реалізації петиції.
На виконання Плану заходів, на пленарному засіданні сесії Київської міської ради 22.06.2017 прийнято рішення № 618/2780 «Про розробку Міської комплексної цільової програми «Київ без бар`єрів», яким визнано за необхідне розробити Міську комплексну цільову програму «Київ без бар`єрів».
На теперішній час проект Програми пройшов погодження міським Комітетом доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури та Постійною комісією Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту. За результатами розгляду Постійною комісією Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку проект зазначеної Програми було направлено на подальший розгляд до профільних департаментів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районних в місті Києві державних адміністрацій.
Відповідно до наданих пропозицій та зауважень проект Програми знаходиться на доопрацюванні.
12 грудня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування заслуховувася звіт актуального стану виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції питань.
Доповідала заступник директора Департаменту соціальної політики КМДА Людмила Черкашина.
Відповідно до затвердженого плану заходів, спрямованих на реалізацію порушених у петиції питань протягом грудня 2017 – січня 2018 року доручено затвердження Міської комплексної цільової програми «Київ без бар'єрів».
Комітетом доступності розроблено зазначену програму, та заплановано 20 грудня в установленому порядку надати профільним постійним комісіям для розгляду.
За результатом розгляду, комісією вирішено взяти до відома звіт Департаменту соціальної політики щодо актуального стану виконання петиції.
20 вересня під час засідання постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту було розглянуто лист заступника голови Київської міської державної адміністрації Поворозника М.Ю. щодо планів заходів, спрямованих на реалізацію електронних петицій №517 «Зроби Київ дружнім та безбар’єрним для всіх категорій громадян» та №560 «Щодо освітлення пішохідних переходів по місту Києву в нічний час.
19 вересня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування заслуховувалися звіти щодо реалізації таких петицій:
№517 «Зробити Київ дружнім та безбар’єрним для всіх категорій громадян», автор Онищенко Вікторія. Відповідальний заступник міського голови Поворозник М.Ю., відповідальний структурний підрозділ - Департамент соціальної політики
№713 «Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків», автор Петелицький Михайло Миколайович. Відповідальні заступники міського голови Пантелеєв П.О. та Спасибко О.В.
№1749 «Введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж національного парку Голосіївський», автор Юренєв Микита Дмитрович. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури
№2251 «Зупинити будівництво в парку «Юність» на Борщагівці», автор Тищенко Віра Михайлівна. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури
№ 4179 «Немедленно остановить строительство ТРЦ на кругу станции метро (Героев Днепра)», автор Касьяненко Павло. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва
№ 5174 «Повернути історичний вигляд Андріївському узвозу, який є загальним спадком всього Українського народу. Знести новый фасад театру, та зобов`язати поверти іторичний вигляд будинку.», автор Назаренко Віктор Григорович. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури
№5194 «Зняти з розгляду проект «Детального плану території комплексної реконструкції житлового масиву Святошин-2 м. Києва». Зберегти 40 га унікальних святошинських лісів для Києва і не дати їх знищити, не дозволити незаконних забудов Святошина.», автор Ступа Олег Олегович. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури.
Відповідно до вимог Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.02.2017 №817/1821 розроблено план заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції
Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про затвердження змін до складу міського комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури» від 30 червня 2016 року № 478 відновлено діяльність міського комітету доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, який було створено у 2010 році.
На петицію "Зробити Київ дружнім та безбар’єрним для всіх категорій громадян" від 10-11-2015 дана наступна відповідь:
Для дотримання норм, визначених статтею 23-1 Закону України «Про звернення громадян» та відповідно до рішення Київської міської ради від 08.10.2015 №103/2006 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій» ініційовану Вами та підтриману територіальною громадою міста Києва електронну петицію до Київської міської ради «Зробити Київ дружнім та безбар’єрним для всіх категорій громадян» розглянуто.
З метою створення сприятливих умов життєдіяльності для осіб з обмеженими фізичними можливостями в місті Києві запроваджено відповідну систему проектування та будівництва об’єктів містобудування , яка передбачає дотримання нормативних вимог з урахуванням потреб інвалідів та інших маломобільних груп населення.
Державними будівельними нормами встановлено чіткі вимоги щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, які, зокрема, визначені ДБН В 2.2-17-2006 «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення» (набрав чинності з 01.05.2007), ДБН В 2.2-18-2006 «Заходи соціального захисту населення» , а також у «Збірнику законодавчих та нормативних документів щодо безперешкодного доступу маломобільних груп населення до об’єктів житлового та цивільного призначення».
Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) розробив проект рішення Київської міської ради «Про затвердження Комплексної програми реалізації містобудівної політики на 2016-2018 роки». В одному із розділів цієї програми заплановано відпрацювання заходів зі створення безбар’єрного середовища, в короткостроковій перспективі в центральній частині міста. Ці заходи включають в себе як розробку концептуальних рішень, так і конкретних проектів з реконструкції тротуарів та доріг, облаштування пандусів в громадських спорудах, влаштування додаткових наземних пішохідних переходів, установку спеціальних світлофорів, обладнаних звуковим обладнанням, створення спеціальної навігації для маломобільних груп населення. Всі ці заходи мають бути проведені з урахуванням принципів універсального дизайну та потреб усіх верств населення незалежно від віку, статті та особливостей мобільності.
Крім того повідомляємо, що за рекомендацією постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було доручено опрацювати питання щодо можливості оновлення складу міського комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур, створеного відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 11.02.2010 № 61 (зі змінами) «Про деякі питання створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями», а саме: включення до складу цього комітету представників громадськості, інвалідів та інших інших маломобільних груп населення.
З повагою
Київський міський голова В. Кличко
24.02.2016 року на виконання доручення заступника міського голови-секретаря Київської міської ради Прокопіва В. від 30.12.2015 № 08/КО-13099(п) відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту.
На засіданні було ухвалено:
1. Розгляд електронної петиції "Зробити Київ дружнім та безбар'єрним для всіх категорій громадян" відкласти.
2. Створити робочу групу щодо розгляду електронної петиції "Зробити Київ дружнім та безбар'єрним для всіх категорій громадян" щодо проведення реконструкції та обладнання будівель пандусами та з'їздами для маломобільних верств населення у складі:
- Гелевея О.І. – голова постійної комісії;
- Крикунова Ю.В. – заступник голови постійної комісії;
- Лобан Ю.М. – секретар постійної комісії;
- Пабата О.В. – член постійної комісії, голова робочої групи
-представника Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
-представника Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
-представника Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
-представника Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
-представника Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
- представників громадських організацій.
3. Надати протокольне доручення Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районним в місті Києві державним адміністраціям надати інформацію про стан виконання рішення Київської міської ради № 625/1489 від 11 червня 2015 року "Про забезпечення обов’язкового обладнання пандусами об’єктів соціальної інфраструктури обслуговування населення м. Києва".
4. Звернутись до Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради, Департаменту містобудування та архітектури м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту будівництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо надання кандидатур для включення їх до складу робочої групи.
5. Доручити робочій групі за результатами опрацювання питання надати у комісію висновки та пропозиції
26.01.2016 року на виконання доручення заступника голови Київської міської державної адміністрації від 30.12.2015 №08/КО-13099(п) (001-01) петицію було розглянуто на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.
За результатом розгляду вирішено:
Заступник міського голови-секретарь Київської міської ради В. Прокопів доручив (доручення № 08/КО-13099(п) від 30.12.2015) постійній комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту та постійній комісії Київради з питань містобудування та землекористування розглянути електронну петицію в установленному порядку.
Петицію підписали
Для оформлення підписки необхідно авторизуватись або зареєструватись