Забезпечення гідних та комфортних умов життя — одне з найважливіших завдань сучасного міста. Наразі кияни та гості столиці не мають можливості реалізувати базові людські потреби, в тому числі відвідувати міські вбиральні. Ця проблема — варварський та принизливий прояв київської сучасності.
Сьогодні кияни вимушені вигадувати способи потрапити до закладів громадського харчування, культури або нарікати себе на огидний досвід малочисельних комунальних вбиралень, аби реалізувати свої людські потреби. Водночас, представники маломобільних груп населення взагалі позбавленні доступу до вбиралень.
У минулому кожен київський парк був оснащений безкоштовною громадською вбиральнею. У 90-і роки більшість з них була закрита, частина просто закинута, частину переформатували у ресторани, як, наприклад, на Русанівській набережній. Нові громадські вбиральні так і не з’явились. Наразі у Києві є десятки зачинених туалетів у парках, громадських місцях та підземних переходах.
В 2017 році ходіння до вітру в українській столиці має скінчитися, попри глумливе ставлення до людських потреб керівників КМДА, яке проявляється як на словах так і у справах. Нещодавно керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко фактично глузував над киянами, які намагаються виживати в умовах некомфортного міста. Чиновник звинувачує городян у порушенні правил, не створюючи при цьому ані комфортних громадських вбиралень, ані паркувальних місць та зручних переходів. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1183790255016439&set=a.134382759957199.25355.100001564269790&type=3
Замість глузувань у соцмережах Київська міська адміністрація має взяти на себе відповідальність по створенню мережі сучасних та доступних вбиралень в місті, яка б повністю забезпечила реалізацію базової потреби громадян в столиці.
Першочергово вбиральні мають бути створені в місцях великого скупчення людей, таких як станції метро та транспортні вузли. Другою чергою має стати забезпечення відповідною інфраструктурою зон відпочинку, рекреації, загального користування та громадських просторів. Третьою чергою має стати забезпечення доступу до об'єктів зазначеної інфраструктури в спальних районах, які мають знаходитися в межах пішохідної відстані, виходячи з розрахунків 15 000 зареєстрованих мешканців на одну вбиральню.
Об'єкти мають враховувати потреби всіх громадян - з особливостями рухового апарату, зору та ін. Доступ до об'єктів може бути реалізований на підставі сплати за користування, яка не може перевищувати половину вартості одиниці соціального хліба. Вбиральні мають надавати громадянам доступ до одного літру якісної питної води за одне відвідування.
Київський міський голова Віталій Кличко доручив (доручення від 28.12.2016 №08/КО-15536 (п)) постійній комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу та виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) розглянути електронну петицію в установленому порядку.
16.01.2016 на виконання доручення Київського міського голови В.Кличка (доручення від від 28.12.2016 №08/КО-15536 (п)) відбулося позачергове засідання постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.
Вирішили:
1. Відмітити, що автор петиції №4636 Щелкунов С.С, був запрошений на засідання постійної комісії, але не зміг взяти участь у засіданні з об'єктивних причин;
2. Підтримати петицію №4636 "Створення мережі громадських вбиралень у м.Києві";
3. Запропонувати заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О. у термін до 20.02.2017 підготувати та надати на розгляд постійній комісії:
Відкритий лист членам постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу автора петиції №4636 щодо створення мережі громадських вбиралень у м. Києві
На петицію "Створення мережі громадських вбиралень у Києві" від 28-09-2016 дана наступна відповідь:
Відповідно до статті 23 Закону України «Про звернення громадян» і Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 № 103/2006, за моїм дорученням від 28.12.2016 № 08/КО-15536(п) розглянуто ініційовану Вами та підтриману територіальною громадою міста Києва петицію «Створення мережі громадських вбиралень у місті Києві».
Громадські вбиральні стаціонарного типу, що належать до комунальної власності міста Києва, передано на баланс спеціалізованому водогосподарському комунальному підприємству «Київводфонд». На сьогодні на балансі підприємства перебувають 86 громадських вбиралень стаціонарного типу комунальної власності територіальної громади міста Києва. З них 44 об’єкти розташовані у парках та скверах міста, а 42 – біля станцій метрополітену, у підземних переходах тощо.
Більша частина вбиралень, які обліковуються на балансі комунального підприємства «Київводфонд», перебувають у задовільному технічному стані – 53 об’єкти. Роботу 33 об’єктів припинено через незадовільний технічний стан та необхідність проведення капітального ремонту чи реконструкції.
У зонах відпочинку біля води працюють громадські вбиральні, що перебувають на балансі комунального підприємства «Плесо» – 33 об’єкти. Також доступні для користування громадські вбиральні районних комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень КО «Київзеленбуд» – 9 об’єктів. За кошти інвестора ТОВ «Тут сервіс» у місті Києві встановлено додатково 34 туалетні модулі.
Звичайно, така кількість громадських вбиралень на території міста Києва не задовольняє потреби мешканців та гостей столиці. У зв’язку з цим розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18.04.2008 № 579 «Про вільний доступ громадян до туалетів закладів громадського харчування» для мешканців та гостей міста Києва запроваджено безоплатний та вільний доступ до туалетів закладів громадського харчування.
Рішенням Київської міської ради від 15.11.2007 № 1211/4044 у місті Києві затверджено Схему розміщення громадських вбиралень із застосуванням туалетних модулів, якою визначено місця для громадських вбиралень, зокрема модульного типу, з під’єднанням до інженерних мереж міста. Схема розміщення громадських вбиралень постійно актуалізується на підставі узагальненої інформації, яка надходить від районних в місті Києві державних адміністрацій.
Водночас робота в цьому напрямку не припиняється, розширення мережі громадських вбиралень планується за рахунок збільшення кількості вбиралень модульного типу. Зокрема, розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.10.2013 № 1948 «Про будівництво інженерних мереж та встановлення громадських вбиралень модульного типу» затверджено поадресний перелік місць встановлення 121 громадської вбиральні модульного типу.
Під час засідання постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу 16.01.2017 вивчено аспекти порушеного в петиції питання, заслухано думки представників виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та громадськості.
За результатами розгляду питання члени комісії одноголосно підтримали ініційовану Вами електронну петицію та прийняли рішення запропонувати заступникові голови Київської міської державної адміністрації Пантелеєву П.О. дати доручення відповідним структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) підготувати пропозиції щодо створення умов для приватно-комунального партнерства з метою подальшого розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві.
Тариф на послуги з користування громадськими вбиральнями буде формуватися з огляду на те, щоб він залишався прийнятним для населення та водночас компенсував фінансові витрати на утримання громадських вбиралень, що має відповідати затвердженим санітарно-гігієнічним, епідеміологічним та екологічним нормам.
Дякую Вам за небайдужість та активну громадянську позицію.
З повагою
Голова В. Кличко
На черговому засідання постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу розглянуто інформацію про хід виконання петиції №4636 «Створення мережі громадських вбиралень у Києві».
За результатом розгляду ВИРІШЕНО:
1. Взяти до уваги інформацію про виконання петиції № 4636.
2. Запропонувати заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О. :
3. Запропонувати генеральному директору СВКП «Київводофонд» Козловській С.С. терміново надати до постійної комісії результати інвентаризації громадських вбиралень та відповідну план-схему їхнього розташування.
4. Повторно розглянути питання про виконання петиції №4636 «Створення мережі громадських вбиралень у Києві» у вересні цього року.
Відповідно до вимог Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.02.2017 №817/1821 розроблено план заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції питань.
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано актуальний стан реалізації петиції. За результатами розгляду, вирішено:
1. Прийняти до відома інформацію про стан виконання петиції №4636;
2. Запропонувати Департаменту ЖКІ:
3. Запропонувати Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища опрацювати питання щодо виготовлення та встановлення необхідної кількості (для зручності) табличок з інформацією про місцезнаходження та безкоштовне користування туалетом в кожному міському парку або сквері.
Відкритий лист членам постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу автора петиції №4636 щодо створення мережі громадських вбиралень у м. Києві
19.02.2018 року на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу розглядалося питання заслуховування звіту про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію електронної петиції. За результатами розгляду, комісією ВИРІШЕНО:
1. По виконанню петиції №4636 «Створення мережі громадських вбиралень у м. Києві» відмітити, що у 2018 році за рахунок міського бюджету планується встановити громадські вбиральні:
З них:
2. Запропонувати директору СВКП «Київводфонд» Козловській С.С. по виконанню петиції:
10.04.2018, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано звіт щодо актуального стану реалізації електронної петиції. За результатами заслуховування вирішено:
Відмітити, що на виконання петиції Департаментом ЖКІ забезпечується виконання розпоряджень КМДА від 13.06.2006 №951 «про заходи щодо забезпечення м. Києва необхідною кількістю громадських туалетів» та від 18.04.2008 №579 «Про вільний доступ громадян до туалетів закладів громадського харчування», відповідно до якого у м. Києві запроваджено безоплатне та вільне користування мешканцями та гостями міста Києва туалетами у закладах громадського харчування; Департамент ЖКІ підготував лист від 02.04.2018 №058/4/2-2658 на ім’я Київського міського голови Кличка В.В. щодо затвердження Плану заходів з реалізації петиції.
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано звіт поточного виконання електронної петиції. За результатами звіту вирішено:
1) відмітити, що по виконанню петиції заплановано розробити проектну документацію та встановити 16-20 сучасних автоматизованих громадських вбиралень європейського зразка протягом 2018-2019 років;
2) у місті Києві запровадждено безоплатне та вільне користування мешканцями та гостями міста Києва туалетами у закладах громадського харчування;
3) Департаменту житлово-комунальної інфраструктури підготувати лист за підписом Київського міського голови Кличка В.В. до Укрзалізниці щодо вільного доступу мешканцями та гостями міста Києва до громадських вбиралень, які розташовані у приміщенні Укрзалізниці.
Надання інформації щодо актуального стану виконання від відповідального заступника голови Київської міської державної адміністрації:
Виконання петиції № 4636 «Створення мережі громадських вбиралень у Києві» Департаментом житлово-комунальної інфраструктури, Департаментом міського благоустрою, Департаментом транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідними підпорядкованими підприємствами забезпечується шляхом виконання Плану заходів на 2017 рік щодо розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07.09.2017 № 1090 «Про затвердження Плану заходів на 2017 рік щодо розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві» та розгорнутих Планів заходів на 2018 рік з утримання, ремонту, обслуговування стаціонарних громадських вбиралень, розміщення і обслуговування мобільних туалетних кабін в місцях масового перебування громадян при відсутності стаціонарних громадських вбиралень, затверджених структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Інформація про стан виконання розгорнутих Планів заходів на 2018 рік додається.
План заходів з реалізації е-петиції «Створення мережі громадських вбиралень у Києві» затверджено в установленому порядку.
Виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) видано розпорядження від 24.05.2018 №888 «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 жовтня 2013 року № 1948 «Про будівництво інженерних мереж та встановлення громадських вбиралень модульного типу», яким заплановано розробити проектну документацію та встановити 16–20 сучасних автоматизованих громадських вбиралень європейського зразка протягом 2018-2019 років.
У першому півріччі 2018 року СВКП «Київводфонд» проведено процедуру закупівлі послуг з розробки проектної документації для будівництва інженерних мереж для встановлення автоматизованих громадських вбиралень модульного типу. Наразі укладено договори на 6 адрес і тривають роботи з виготовлення та погодження проектів. Роботи проводяться згідно з графіком відповідно до укладених договорів. Після отримання проектів СВКП «Київводфонд» проведе процедуру закупівлі послуг з будівництва інженерних мереж та побудує мережі, на які буде встановлено та підключено автоматизовані громадські вбиральні модульного типу.
Забезпечується виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18.04.2008 № 579 «Про вільний доступ громадян до туалетів закладів громадського харчування», відповідно до якого у м. Києві запроваджено безоплатне та вільне користування мешканцями та гостями міста Києва туалетами у закладах громадського харчування, та розпорядження Київської міської державної адміністрації від 13.06.2006 №951 «Про заходи щодо забезпечення м. Києва необхідною кількістю громадських туалетів».
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано інформацію про поточний стан виконання електронної петиції. За результатами звіту вирішено запропонувати Департаменту житлово-комунальної інфраструктури продовжити роботу по виконанню петиції.
Надання інформації щодо актуального стану виконання від відповідального заступника голови Київської міської державної адміністрації:
Виконання петиції № 4636 «Створення мережі громадських вбиралень у Києві» Департаментом житлово-комунальної інфраструктури, Департаментом міського благоустрою, Департаментом транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідними підпорядкованими підприємствами забезпечується шляхом виконання Плану заходів на 2017 рік щодо розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07.09.2017 № 1090 «Про затвердження Плану заходів на 2017 рік щодо розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві» та розгорнутих Планів заходів на 2018 рік з утримання, ремонту, обслуговування стаціонарних громадських вбиралень, розміщення і обслуговування мобільних туалетних кабін в місцях масового перебування громадян при відсутності стаціонарних громадських вбиралень, затверджених структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Інформація щодо забезпечення мешканців м. Києва та гостей столиці послугою громадських вбиралень станом на 01.12.2018 додається.
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано інформацію про поточний стан виконання електронної петиції. За результатами звіту вирішено прийняти до відома інфориацію СВКП "Київводфонд" про хід виконання.
Також у 2019 році СВКП "Київводфонд" заплановано продовжити роботу із створення комфортних умов для мешканців та гостей міста Києва в частині забезпечення їх послугою громадських вбиралень, а саме:
Виконання петиції № 4636 «Створення мережі громадських вбиралень у Києві» забезпечується Департаментом житлово-комунальної інфраструктури, Департаментом транспортної інфраструктури, Управлінням екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідними підпорядкованими підприємствами шляхом виконання Плану заходів на 2017 рік щодо розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07.09.2017 № 1090 «Про затвердження Плану заходів на 2017 рік щодо розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві» та розгорнутих Планів заходів на 2018 рік з утримання, ремонту, обслуговування стаціонарних громадських вбиралень, розміщення і обслуговування мобільних туалетних кабін в місцях масового перебування громадян при відсутності стаціонарних громадських вбиралень, затверджених структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
На виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 24.05.2018 № 888 «Про внесення до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 жовтня 2013 року № 1948 «Про будівництво інженерних мереж та встановлення громадських вбиралень модульного типу», СВКП «Київводфонд» у 2018 році проведено тендери та укладено договори на проектування мереж. Тривають роботи з виготовлення та погодження проектів.
Інформація щодо забезпечення мешканців м. Києва та гостей столиці послугою громадських вбиралень станом на 31.12.2018 додається.
Лист заступника голови Київської міської державної адміністрації Пантелеєва П.О від 06.05.2019 щодо зняття із розгляду петиції № 4636, як такої, що реалізована.
13.05.2019 на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово – комунального господарства та паливно – енергетичного комплексу заслухано інформацію про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію питань, порушених у підтриманій електронній петиції.
У 2018 році СВКП «Київводфонд» завершено роботу по реєстрації права власності територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради на об’єкти громадських вбиралень, що дасть можливість більш ефективно захищати майно територіальної громади.
Міські та державні масові заходи забезпечено достатньою кількістю мобільних туалетних кабін (МТК, біотуалетів).
КП «Київпастранс» забезпечує встановлення мобільних туалетних кабін на ключових зупинках громадського транспорту в місті.
Забезпечується виконання розпорядження КМР) від 18.04.2008 № 579 «Про вільний доступ громадян до туалетів закладів громадського харчування», відповідно до якого у м. Києві запроваджено безоплатне та вільне користування мешканцями та гостями міста Києва туалетами у закладах громадського харчування, та розпорядження КМДА від 13.06.2006 № 951 «Про заходи щодо забезпечення м. Києва необхідною кількістю громадських туалетів».
У 2019 році заплановано продовжити роботу із створення комфортних умов для мешканців та гостей міста Києва в частині забезпечення їх послугою громадських вбиралень, а саме:
За результатами розгляду вирішено:
1. Зняти з контролю петицію №4636 «Створення мережі громадських вбиралень у м. Києві»;
2. Запропонувати заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О.:
24.02.2020 на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово – комунального господарства та паливно – енергетичного комплексу заслухано інформацію про стан виконання петиції №4636 «Створення мережі громадських вбиралень у м. Києві».
У 2019 році СВКП «Київводфонд» виконано капітальний ремонт п’яти громадських вбиралень стаціонарного типу та заплановано капітальний ремонт ще чотирьох громадських вбиралень на 2020 рік.
Реалізовано проекти з будівництва інженерних мереж для встановлення автоматизованих громадських вбиралень модульного типу за трьома адресами, розроблено проекти на будівництво ще за трьома адресами, що заплановано збудувати у 2020 році відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 24.05.2018 № 888 «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 жовтня 2013 року № 1948 «Про будівництво інженерних мереж та встановлення громадських вбиралень модульного типу».
Комунальним підприємством «Київське інвестиційне агентство» разом з СВКП «Київводфонд» продовжено супровід інвестиційних проектів, розпочатих у 2018 році (10 об’єктів). На цей час на сайті КП «Київське інвестиційне агентство» у рубриці нерухомість «готується до конкурсу» розміщено дві пропозиції «Реконструкція громадської вбиральні стаціонарного типу з надбудовою (добудовою) об’єкта громадського призначення на просп. Перемоги у Святошинському районі», «Реконструкція громадської вбиральні стаціонарного типу з надбудовою (добудовою) об’єкта громадського призначення на вул. Якуба Коласа у Святошинському районі».
За результатами розгляду вирішено зняти з контролю петицію №4636 «Створення мережі громадських вбиралень у м. Києві», як таку, що реалізована.
Лист заступника голови Київської міської державної адміністрації Пантелеєва П.О від 11.03.2020 щодо зняття із розгляду петиції № 4636, як такої, що реалізована.
Лист заступника голови Київської міської державної адміністрації П. Пантелеєва від 09.04.2021 № 003-508 щодо стану реалізації електронних петицій.
Петицію підписали
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу
Для оформлення підписки необхідно авторизуватись або зареєструватись