Наразі реальний стан Либеді просто жахає: береги річки протягом багатьох років заростали деревами, щодня зливаються тисячі літрів хімікатів, русло Либеді забруднено механічним сміттям. Ситуація жахає також і тим що Либідь забруднює Дніпро, а Дніпро далі Чорне море.
Останніми роками річку почали забруднювати шляхом зкидання брудного хімічного талого снігу. Останнім часом сніг стали зкидати навіть на території природо-охоронного обєкту "Лиса гора", територія якого прямо межує із річкою Либідь.
Громаді Києва відомі наміри деяких посадовців знищити річку ЛИбідь як природний обєкт та забудувати усю долину річки висотними будівлями, закатавши саму річку у сіре бетонне русло. Досить знищувати Київ!!!
Вимагаю київську мыську владу:
1) терміново визнати екологічний стан річки Либідь як критичний та такий що потребує негайного вживання заходів щодо реанімації екологічної ситуації.
2) терміново заборонити будь-яке зкидання талого снігу та іншого механічного сміття на території русла Либеді та прилеглих територіях!
3) терміново ліквідувати усі без вийнятку врізки у русло ріки через які щодня зливаються тисячі літрів хімічних речовин.
4) розпочати публічне обговорення долі долини річки Либідь, як публічного простору, де буде облаштовано нові веломаршрути, облаштовано екстрім парк, збудовано спортивно-дитячі майданчики, облаштовано нормальне освітлення, збудовано літній кінотеатр, офіційний графіті парк для проведення міжнародних фестивалів
5) розпочати розробку розміщення сніго плавильних станцій поза долиною річки Либідь, або поблизу річки, проте виключно із використанням фільтрів проти хімічного та механічного забруднення!
Сподіваюсь київська влада почує киян та почте реформи котрі реально покращать життя киян
Заступник міського голови-секретар Київської міської ради Володимир Прокопів доручив Постійній комісії Київради з питань екологічної політики розглянути електронну петицію в установленому порядку.
3.02.16 року на виконання доручення заступника міського голови-секретаря Київради Прокопіва В.В. від 21.01.2016 №08КО-425(п) відбулося засідання профільної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.
На засідання було ухвалено:
http://kmr.gov.ua/uk/comisii/24/protokol протокол засідання постійної комісії Київради з питань екологічної політики №2 від 03.02.2016
На петицію "Визнати долину русла річки Либідь зоною екологічного лиха та розпочати вживання невідкладних заходів із відновлення екосистеми річки Либідь та навколишьої території!" від 05-11-2015 дана наступна відповідь:
Згідно з порядком, визначеним рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 № 103/2006 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій», в Київській міській раді було зареєстровано, розглянуто та відповідно опрацьовано електронну петицію «Визнати долину русла річки Либідь зоною екологічного лиха та розпочати вживання невідкладних заходів із відновлення екосистеми річки Либідь та навколишньої території!».
Легендарна річка Либідь – друга за величиною річка Києва, яка є свідком найвизначніших історичних подій древнього Києва та символом нашого міста. Сучасна Либідь не дуже помітна у Києві та незаслужено забута, але вона залишається важливою складовою міського середовища і, на жаль, потребує відродження своєї екосистеми.
Слід зауважити, що відродження річки Либідь можливе при комплексному вивченні всього водозбірного басейну річки, впровадження архітектурно-ландшафтних, інженерних заходів та поетапних заходів щодо формування екологічно безпечного міського середовища.
Тому в процесі розгляду електронної петиції було заслухано інформацію профільних структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підтримано зазначену петицію та створено робочу групу у складі депутатів постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики та фахівців управління екології та природних ресурсів Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), комунального підприємства «Плесо», Державної екологічної інспекції у м. Києві.
В найближчому майбутньому заплановано провести ряд заходів щодо покращення екологічного стану річки Либідь, а саме:
- проведення перевірок автомийок, СТО та гаражних кооперативів, що розташовані вздовж водотоку р. Либідь, в частині дотримання правил скиду господарсько-побутових стічних вод;
- здійснення інвентаризації несанкціонованих підключень до системи ливневої каналізації вздовж водотоку р. Либідь;
- внесення змін до Переліку місць для тимчасового накопичення снігу в осінньо-зимовий період 2015-2016 рр. (затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 29.10.2015 № 1062) в частині перенесення майданчиків, розташованих на вул. Байковій (біля залізничного мосту) у Шевченківському районі м. Києва та на вул. Саперно-Слобідській у Голосіївському районі м. Києва, з території прибережної захисної смуги річки Либідь. А також забезпечення демонтажу споруд (будинки для персоналу, шлагбауми, ворота тощо) на зазначеній території.
Також в ході опрацювання електронної петиції було надано відповідні рекомендації Національному історико-архітектурному музею «Київська фортеця» (власнику комплексної пам’ятки природи місцевого значення «Природне русло р. Либідь» як єдиного фрагменту природного русла річки) по забезпеченню належного благоустрою частини природного русла річки Либідь від виходу із закритого каналізаційного колектора по вул. Саперно-Слобідській до Столичного шосе.
З огляду на важливість викладених в електронній петиції проблем та суспільну занепокоєність питанням збереження та відновлення екосистеми річки Либідь Київською міською радою вбачається доцільним та вже доручено організувати інвестиційний конкурс щодо впровадження проекту ревіталізації річки Либідь та ініціювати розроблення цільової програми з благоустрою та екологічного оздоровлення басейну річки Либідь.
Колись Либідь вважалася найкрасивішою річкою Києва і навіть зараз, у найнесприятливіших умовах, вона продовжує жити. За умови наявності фінансування, виконавши цілий ряд розроблених уже заходів, відродити річку цілком можливо.
Київський міський голова В. Кличко
Відповідно до вимог Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.02.2017 №817/1821 розроблено план заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції
06 вересня 2017 року під час засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики заслухано звіт актуального стану реалізації петиції. За результатами вирішено:
13 грудня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики заслуховувався звіт актуального стану виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції питань, а саме №376 «Визнати долину русла річки Либідь зоною екологічного лиха та розпочати вживання невідкладних заходів із відновлення екосистеми річки Либідь та навколишньої території!» (автор Пузань Антон).
Щодо стану реалізації петицій доповідав заступник директора Департаменту міського благоустрою та збереження міського середовища КМДА - начальник управління екології та природних ресурсів Мальований Андрій Миколайович.
Від команди автора петиції №376 на засіданні була присутня Катерина Чумак, яка взяла участь в обговорення.
Для реалізації петиції №376 постійно здійснюються поточні роботи щодо очищення річки Либідь. Наразі триває розробка техніко-економічного обґрунтування для вирішення питання глобальної реконструкції річки. До кінця року заплановано подати зазначений проект ТЕО в установленому порядку.
За результатом обговорення, комісією вирішено взяти до відома інформацію щодо актуального стану реалізації петицій, а також звернутися до заступника голови КМДА Пантелєєва П.О. щодо надання копії затвердженого плану заходів стосовно виконання петиції, а також звернутися до Київського міського голови щодо виключення зі списку місць для зберігання снігу, місце по вул. Байковій, яке межує з річкою Либідь та додатково спричинює забруднення.
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики заслухано звіт щодо актуального стану реалізації петиції. За результатом розгляду вирішено:
Надання інформації щодо актуального стану виконання від відповідального заступника голови Київської міської державної адміністрації:
На виконання окремого доручення Київського міського голови В. Кличка від 01.03.2017 № 3766 та розділу VI Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.02.2017 № 817/1821 (далі - Положення), фахівцями Управління екології та природних ресурсів Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища здійснено підготовку пропозицій до плану заходів, спрямованих на реалізацію питання, порушених в електронній петиції від 05.11.2016 № 376 «Про визнання долини русла річки Либідь зоною екологічного лиха та вжиття невідкладних заходів щодо відновлення її екосистеми та прилеглої території».
З листом Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища від 29.03.2017 № 064-3425 зазначені пропозиції направлено заступнику голови Київської міської державної адміністрації
Пантелеєву П. О. для підпису та подальшої передачі на затвердження Київському міському голові.
Відповідно до пункту 6.3 Положення копія затвердженого плану заходів не пізніше наступного дня направляється до постійних комісій Київської міської ради, які за дорученням Київського міського голови здійснюватимуть контроль за опрацюванням порушених в електронній петиції питань, а також до секретаріату Київської міської ради
Керуючись зазначеним, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища з листом від 21.06.2017 № 064-6639 звернувся до Київської міської ради з проханням надати інформацію стосовно затвердження зазначеного плану заходів та наявність відповідних доручень Київського міського голови стосовно його виконання.
Відповідно до доручення заступника Київського міського голови – секретаря Київської міської ради В. Прокопіва від 03.07.2017 № 3766/22 зазначений лист Департаменту направлено для подальшого опрацювання до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища.
Разом з тим інформація щодо затвердження плану заходів, спрямованих на вирішення питання, порушеного в електронній петиції від 05.11.2016 № 376, а також відповідні доручення щодо подальших дій до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища та Управління екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не надходили, що унеможливлює реалізацію плану та звітування про вжиті заходи.
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики заслухано звіт заступника голови Київської міської державної адміністрації Пантелеєва П.О. про результати заходів, вжитих відповідно до плану дій, спрямованих на реалізацію електронної петиції.
За результатом заслуховування звіту, вирішено звернутись до Державної екологічної інспекції у м. Києві з проханням провести перевірку користувачів земельних ділянок, які провадять свою діяльність в межах прибережних захисних смуги річки Либідь в місті Києві, на предмет дотримання норм екологічного законодавства, а саме: законність приєднання вводу користувачів до комунального водопроводу (врізка), а не до русла річки Либідь.
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики заслухано звіт заступника голови Київської міської державної адміністрації Пантелеєва П.О. про стан виконання плану заходів , спрямованих на реалізацію електронної петиції.
За результатом заслуховування звіту, вирішено доручити Мальованому А. М., начальнику Управління екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), взяти під особистий контроль питання щодо реконструкції та очищення русла річки Либідь. Також вирішено звернутися до Головного управління Національної поліції України у м. Києві з проханням внести територію відкритого русла річки Либідь до планів регулярного патрулювання та звернутись до постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку з проханням посприяти у вирішенні питання виділення фінансування для освітлення території відкритого русла річки Либідь.
11.12.2019 на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики заслухано звіт заступника голови Київської міської державної адміністрації Пантелеєва П.О. про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію електронної петиції № 376 «Визнати долину русла річки Либідь зоною екологічного лиха та розпочати вживання невідкладних заходів із відновлення екосистеми річки Либідь та навколишньої території!».
За результатами розгляду вирішено:
3. Звернутись до Управління екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з проханням надати інформацію на звернення громадських активістів стосовно наявного проєкту Детального плану території у Голосіївському районі щодо містобудівних планів відносно р. Либідь.
Лист начальника Управління екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 09.04.2021 № 077-1826 щодо стану реалізації електронних петицій.
Петицію підписали
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
з питань екологічної політики
Для оформлення підписки необхідно авторизуватись або зареєструватись