Відповідно до пункта 5.3 "Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій" від 10.06.2021, заступник міського голови - секретар Київської міської ради 28.06.2023 року доручив заступниці голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Хонді М.П. та постійним комісіям Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків і з питань культури, туризму та суспільних комунікацій розглянути петицію в установленому порядку. (доручення № 08/КО-2106(п).
03.07.2023 на виконання доручення заступника міського голови - секретаря Київської міської ради (доручення від 28.06.2023 № 08/КО-2106(п) заступницею голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Мариною Хондою розглянуто електронну петицію № 12267 "Перейменування вулиці Північної на вулицю Олександра Гряника, військовослужбовця ОЗСП «Азов», захисника Київщини, Маріуполя та Азовсталі".
Відповідно до статті 23¹ Закону України «Про звернення громадян», Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 № 103/2006, у редакції рішення Київської міської ради від 10.06.2021 № 1439/1480 (далі – Положення), розглянуто електронну петицію № 12267 «Перейменування вулиці Північної на вулицю Олександра Гряника, військовослужбовця ОЗСП «Азов», захисника Київщини, Маріуполя та Азовсталі» та за результатами розгляду повідомляємо про таке.
Присвоєння юридичним особам та об’єктам міського підпорядкування імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій у місті Києві регулюється Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» та Порядком найменування об’єктів міського підпорядкування, присвоєння юридичним особам та об’єктам міського підпорядкування імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій у місті Києві, затвердженим рішенням Київської міської ради від 13.11.2013 № 432/9920.
На виконання зазначеного рішення, з метою отримання фахових висновків з питань присвоєння, зміни, назв об’єктів міського підпорядкування, увічнення пам’яті видатних діячів і подій на території міста Києва, відновлення історичних найменувань розпорядженням Київського міського голови від 22.09.2014 № 259 (зі змінами) утворено відповідний консультативно-дорадчий орган при Київському міському голові, до складу якого входять, зокрема, учені-історики, мовознавці, краєзнавці, пам’яткознавці, архітектори тощо (далі – Комісія з питань найменувань).
Питання присвоєння імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій у місті Києві розглядаються лише за результатами громадського обговорення, порядок проведення якого врегульовано Порядком проведення у місті Києві громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, затвердженим розпорядженням Київського міського голови від 19.08.2014 № 175, у редакції розпорядження Київського міського голови від 11.01.2019 № 6.
Відповідно до зазначеного Порядку, з метою залучення якомога більшої кількості мешканців громадському обговоренню під час перейменування вулиць, провулків, проспектів, бульварів, узвозів, проїздів передують консультації з мешканцями, які постійно проживають на вулицях, провулках, проспектах, бульварах, узвозах, проїздах, які планується перейменувати. Організатором проведення консультацій із мешканцями є сам ініціатор перейменування. Він має право самостійно визначити форму цих консультацій – громадські слухання, збори, збір підписів, зустрічі.
Результати консультацій подаються на ім’я Київського міського голови одночасно з ініціативою про перейменування, крім випадків, коли ініціатива про перейменування оформлена та підтримана як електронна петиція.
Крім того, з метою позбавлення топонімічного ландшафту міста Києва назв, пов’язаних з державою-агресором рішенням Київської міської ради від 15.04.2022 № 4571/4612 встановлено особливу процедуру перейменування об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами).
В рамках реалізації зазначеної особливої процедури, періодично здійснюється збір пропозицій щодо перейменування визначеного переліку об’єктів для їх подальшого винесення на рейтингове електронне голосування.
Звертаємо увагу, що Київською міською радою розглянуто та за результатами розгляду підтримано ініційовану Ксенією Шиян електронну петицію № 11841 «Перейменувати вулицю Північну на честь Андрія Шияна» (лист від 21.04.2023 № 225-КМГ-1359).
На засіданні Комісії з питань найменувань 24.05.2023 підтримано ініціативу перейменувати вулицю Північну в Оболонському районі міста Києва на честь учасника російсько-української війни, ветерана АТО, громадського активіста Андрія Шияна та рекомендовано для винесення її на громадське обговорення.
Відповідно до зазначеної рекомендації, виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) організовано проведення у мобільному застосунку «Київ Цифровий» інформаційно-телекомунікаційної системи «Платформа цифрових мобільних сервісів «Київ Цифровий» громадського обговорення у формі електронного рейтингового голосування стосовно запропонованого перейменування, яке розпочалось 29 червня і триватиме до 29 серпня 2023 року.
З огляду на викладене, враховуючи наявний суспільний запит, підтримую зазначене в електронній петиції питання в частині необхідності вшанування пам’яті добровольця, військовослужбовця полку «Азов» Олександра Гряника.
Отже, з метою дотримання встановленої процедури, для розгляду питання перейменування однієї з вулиць міста Києва на честь Олександра Гряника на розгляд Комісії з питань найменувань необхідно подати:
– конкретні пропозиції щодо перейменування;
– біографічну довідку Олександра Гряника;
– письмову згоду родичів (діти, вдова, а якщо їх немає ‒ батьки, рідні брати та сестри) на присвоєння імені (у разі присвоєння імені фізичної особи);
– результати консультацій із мешканцями вулиці, яку планується перейменувати;
– обґрунтування потреби перейменування.
Після надходження відповідного переліку документів, зазначене питання буде розглянуто у встановленому порядку.
Також, альтернативним варіантом ініціювання питання увічнення пам’яті Олександра Гряника в топоніміці міста Києва може бути внесення відповідної пропозиції щодо перейменування одного з об’єктів, визначених на виконання рішення Київської міської ради від 15.04.2022 № 4571/4612 на етапі збору таких пропозицій.
З повагою
заступник міського голови –
секретар Київської міської ради Володимир БОНДАРЕНКО
Петицію підписали
Для оформлення підписки необхідно авторизуватись або зареєструватись