kyiv logo

Електронні петиції

Київська міська рада
user-icon Особистий кабінет киянина
  • Петиції
  • Створити петицію
  • Статистика
  • Про сервіс
  • Пошук
  • Стара версія
Сайт в режимі тестування
створити петицію

Підписати петицію

Заповніть, будь ласка


скористайтесь одним з наступних методів персоніфікації

З метою захисту від накруток, відключено ідентифікацію за допомогою смс-паролю.

ПІБ:  
eMail:  
+38 

Поверніться на крок назад.

скористайтесь одним з наступних методів персоніфікації

ПІБ  
eMail:  
Телефон  
Введіть код з смс:

скористайтесь одним з наступних методів персоніфікації

З метою захисту від накруток, пройдіть, будь ласка, додаткову ідентифікацію за допомогою смс-паролю.

ПІБ:  
eMail:  
+380 

скористайтесь одним з наступних методів персоніфікації

Сприяти захисту Русанівської коси та недопущення будівництва на її території
№12107 Сприяти захисту Русанівської коси та недопущення будівництва на її території
публікація:
15.05.2023 13:31
Автор:
Євген Юрійович Кудряшов
#
0
6000
102%
Зібрано 6021 підпис
Зібрано 6021 підпис
На реалізації
Прохання сприяти збереженню природно-заповідного фонду міста Києва, а саме Русанівської коси, яка розташована в межах мікрорайону Русанівка Дніпровського району міста Києва.

Русанівська коса є цілісним природоохоронним об```'єктом з` унікальною для міста Києва флорою та представниками фауни, а також нерестилищем для риби. Коса є невідʼємною та важливою складовою житлового масиву та є загальнодоступним місцем відпочинку для мешканців та гостей мікрорайону. Крім того, вона є прибережною захисною смугою Дніпра та має статус памʼятки ландшафту.

За змістом ч. 2 ст. 89 Водного кодексу України прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 89 Водного кодексу України у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів. Аналогічна норма закріплена у п. г) ч. 2 ст. 61 Земельного кодексу України.

Також, згідно з наказом Міністерства культури та туризму України №58/0/16-0 від 03.02.2010, у редакції наказу Міністерства культури
України №453/0/16-11 від 16.06.2011, охоронний №560-Кв надано статус памʼятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин р. Дніпра» Русанівській косі як частині території памʼятки ландшафту та історії місцевого значення.

Значення Русанівської коси важко переоцінити як для мікрорайону Русанівка, так і для міста Києва, адже це унікальне загальнодоступне місце в Києві. Коса увійшла до екосистеми Русанівської протоки з дніпровськими островами на ній і стала зеленими легенями не лише острову, а й лівобережної частини довкілля всього міста. Русанівка, як відомо, створена на заплавних територіях Дніпра і ця коса виникла виключно саме під час її будівництва. Русанівка набережна стала розбудовуватися з 1961 року і під час її побудови коса була залишена у стані природної території.

Саме через унікальність Русанівської коси час від часу зʼявляються особи, які під будь-яким виглядом намагаються привласнити частину її території, в тому числі шляхом укладання договорів оренди.

В мережі інтернет поширюється інформація про намір побудувати базу з веслування на території Русанівської коси, яка передбачає розміщення окремих споруд безпосередньо на захисній смузі. Публікуються дописи про проведення нарад з цього приводу за участю очільника Дніпровської РДА. Таке можливе розміщення неприпустиме, оскільки воно явно суперечить чинному законодавству, а також нищить цілісну природну екосистему і може призвести до вкрай негативних наслідків. Автору цієї ініціативи варто звернути свою увагу на інші місця для розміщення такої бази – Труханів острів, наприклад, має більш сприятливу інфраструктуру для такого виду спорту, як і острів Гідропарк. Крім того, наявні на лівому березі Дніпра яхтклуби, каяк клуби, каное центри у колаборції з ними нададуть більше можливостей для розвитку веслування, враховуючи також наявність відповідної інфраструктури.

Спортивні ініціативи, спрямовані на оздоровлення населення це добре. Тому, нещодавно на Русанівці був побудований спортивний стадіон, на якому проводять змагання та тренування з футболу, як для дорослих, так і для дітей. На стадіоні також проводять заняття з великого тенісу, легкої атлетики.

По всьому мікрорайону наявні спортивні оздоровчі майданчики, столи для пінг-понгу, майданчики для гри в баскетбол, а також роллердром, який взимку є льодовим катком. Вздовж Русанівського каналу до повномаштабного вторгнення росії функціонував прокат катамаранів, човнів, проводилися тренування з веслування тощо. Все це різномаїття спортивних та оздоровчих занять
жодним чином не шкодить навколишньому середовищу та підтримується мешканцями, оскільки не передбачає здійснення нового будівництва або розміщення будівельних споруд.

Варто відзначити, що будь-яка ініціатива має бути втілена в межах законодавства, за погодженням із відповідною територіальною громадою, не шкодити навколишньому середовищу, а у цьому випадку ініціатива має враховувати також недоторканість
ландшафту Русанівської коси, її природоохоронне значення, і не порушувати її цілісність, не знищувати зелені насадження та не
перешкоджати вільному користуванню громадянами усією територією Русанівської коси. Просимо в подальшому звертати на це особливу увагу та сприяти захисту Русанівської коси від будь-якого посягання на її недоторканість.

Зважаючи на вищевикладене, є прохання сприяти захисту Русанівської коси в майбутньому шляхом залишення її в природному (такий як є зараз) стані та недопущення розміщення на ній жодних будівельних споруд (включаючи МАФи), проведення будівництва та/або здійснення на її території будь-якої господарської діяльності, крім тієї, яка відповідає п.4 ч. 2 ст. 89 Водного кодексу України та п. г) ч. 2 ст. 61 Земельного кодексу України.

Хроніка подій

10.07.2023
Доручення

Відповідно до пункта 5.3 "Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій" від 10.06.2021, Київський міський голова 10.07.2023 року доручив заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О.,заступнику голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Оленичу П.С., заступниці голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Говоровій О.І. та постійним комісіям Київської міської ради з питань екологічної політики, з питань архітектури, містобудування та земельних відносин розглянути петицію в установленому порядку. (доручення № 08/КО-2211(п).

Доручення міського голови

02.08.2023
Відповідь

Відповідно до статті 23¹ Закону України «Про звернення громадян», Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 № 103/2006, у редакції рішення Київської міської ради від 10.06.2021 № 1439/1480 (далі – Положення), розглянуто електронну петицію № 12107 «Сприяти захисту Русанівської коси та недопущення будівництва на її території» та за результатами розгляду повідомляємо про таке.



Згідно з даними Міського земельного кадастру в межах зазначеної території, на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель на території кадастрового кварталу 63:012, обмеженого Русанівською набережною та Русанівською протокою у Дніпровському районі міста Києва, сформовані та зареєстровані в Державному земельному кадастрі, відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр»:



– земельна ділянка (кадастровий номер 8000000000:63:012:0004) площею 3,6444 га з видом цільового призначення – 07.08 земельні ділянки загального користування, які використовуються як зелені насадження загального користування, категорія земель – землі рекреаційного призначення;



– земельна ділянка (кадастровий номер 8000000000:63:012:0005) площею 14,4025 га з видом цільового призначення – 10.08 для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, категорія земель – землі водного фонду.



Також до Державного земельного кадастру, відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» внесені відомості щодо обмежень у використанні земельних ділянок, зокрема, на земельну ділянку (кадастровий номер 8000000000:63:012:0005) встановлене обмеження – прибережна захисна смуга вздовж річок, навколо водойм та на островах.



Відповідно до частини другої статті 61 Земельного кодексу України у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється, зокрема, будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.



Департаментом земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за результатами розгляду технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель, в тому числі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель на території кадастрового кварталу 63:012, підготовлено та подано на розгляд Київської міської ради проєкт рішення Київської міської ради «Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель» (реєстр. № 08/231-1764/ПР від 26.12.2022). Подальший розгляд цього проєкту рішення відбуватиметься відповідно до Регламенту Київської міської ради.



Принагідно інформуємо, що після прийняття Київською міською радою зазначеного рішення, виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) будуть вжиті заходи щодо державної реєстрації права комунальної власності територіальної громади міста Києва на вказані земельні ділянки.



Водночас зазначаємо, що відомості з Міського земельного кадастру не є підтвердженням виникнення права власності (користування) земельними ділянками, та носять виключно інформативний характер.



Звертаємо увагу, що згідно з  частиною третьою статті 19 Земельного кодексу України земельна ділянка, яка за основним цільовим призначенням належить до відповідної категорії земель, належить в порядку, визначеному цим Кодексом, до певного виду цільового призначення, що характеризує конкретний напрям її використання та її правовий режим.



Згідно з електронною базою даних Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), даних Міської інформаційно-аналітичної системи забезпечення містобудівної діяльності – містобудівні умови та обмеження для проєктування об’єкта будівництва на Русанівській косі не надавалися.



Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю» вирішення сукупності питань, пов’язаних із проведенням будівельних робіт та контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, належить до повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Постановами Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 № 219 «Про оптимізацію органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду» та від 27.05.2020 № 422 «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду» реалізовувати державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду уповноважено Державну інспекцію містобудування України.



Враховуючи актуальність порушених в електронній петиції № 12107 «Сприяти захисту Русанівської коси та недопущення будівництва на її території» питань та наявний суспільний запит, з метою збереження об’єктів існуючої екосистеми та забезпечення функціонування зелених зон в місті Києві, підтримую зазначену електронну петицію. Виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) вживатимуться заходи в межах покладених функцій та повноважень щодо збереження природно-заповідного фонду міста Києва відповідно до розділу VI Положення.



З повагою



Київський міський голова                                                          Віталій КЛИЧКО

Відповідь КМГ

07.08.2023
Доручення

Відповідно до пункта 6.1 "Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій" від 10.06.2021 Київський міський голова Віталій Кличко 07.08.2023 року направив підтриману електронну петицію заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О., заступнику голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Оленичу П.С., заступниці голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Говоровій О.І. та постійним комісіям Київської міської ради з питань екологічної політики і з питань архітектури, містопланування та земельних відносин для подальшої роботи відповідно до розділу VI "Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій" від 10.06.2021 (доручення № 08/КО-2211(п) від 07.08.2023).

Доручення міського голови

05.09.2023
Звітування щодо стану реалізації петицій

Звіт щодо стану реалізації петиції № 12107.

Звіт

Петицію підписали

Богдан К.
07.07.2023 о 23:15
Станіслав С.
07.07.2023 о 22:48
Ірина Б.
07.07.2023 о 22:21
Ольга Л.
07.07.2023 о 22:19
Марія К.
07.07.2023 о 22:18
Ольга Н.
07.07.2023 о 22:06
Ольга А.
07.07.2023 о 21:02
Юрій В.
07.07.2023 о 20:29
Людмила Г.
07.07.2023 о 20:11
Ростислав Д.
07.07.2023 о 19:12
Богдана Щ.
07.07.2023 о 18:39
Тетяна К.
07.07.2023 о 18:18
Євгеній М.
07.07.2023 о 18:08
Ілья Б.
07.07.2023 о 17:56
Максим К.
07.07.2023 о 17:27
Андрій Ц.
07.07.2023 о 16:29
Анна Б.
07.07.2023 о 16:03
Яна Д.
07.07.2023 о 15:50
Євгенія С.
07.07.2023 о 15:28
Ольга Р.
07.07.2023 о 15:16
Олександр М.
07.07.2023 о 14:58
Мирослава Л.
07.07.2023 о 14:53
Владислав Т.
07.07.2023 о 14:46
Микола Х.
07.07.2023 о 14:34
Олександр Г.
07.07.2023 о 14:30
Раде К.
07.07.2023 о 14:27
Дмитро Г.
07.07.2023 о 14:20
Олександр Л.
07.07.2023 о 13:45
Олена Б.
07.07.2023 о 13:43
Тарас Є.
07.07.2023 о 13:36
Яна В.
07.07.2023 о 13:31
Наталія Ш.
07.07.2023 о 13:31
Олександр Т.
07.07.2023 о 13:09
Антон К.
07.07.2023 о 13:05
Лідія В.
07.07.2023 о 13:04
Андрій В.
07.07.2023 о 13:03
Ілля М.
07.07.2023 о 13:03
Дар'я С.
07.07.2023 о 13:02
Вікторія Р.
07.07.2023 о 12:56
Нікіта С.
07.07.2023 о 12:42
Тимур Ч.
07.07.2023 о 12:39
Олексій К.
07.07.2023 о 12:29
Сергій П.
07.07.2023 о 12:25
Тетяна Г.
07.07.2023 о 12:19
Тетяна Ш.
07.07.2023 о 12:19
Андрій С.
07.07.2023 о 12:18
Анна Т.
07.07.2023 о 12:11
Володимир Б.
07.07.2023 о 12:10
Аліна Д.
07.07.2023 о 12:05
Людмила Ц.
07.07.2023 о 12:03
Олег К.
07.07.2023 о 12:02
Андрій Н.
07.07.2023 о 11:59
Єлизавета Ч.
07.07.2023 о 11:55
Олесь Ш.
07.07.2023 о 11:50
Богдан П.
07.07.2023 о 11:47
Нікіта Ч.
07.07.2023 о 11:35
Олександра Х.
07.07.2023 о 11:35
Ілля С.
07.07.2023 о 11:31
Євгеній Б.
07.07.2023 о 11:24
Роміна Б.
07.07.2023 о 11:23
Микола К.
07.07.2023 о 11:21
Тарас С.
07.07.2023 о 11:21
Олексій С.
07.07.2023 о 11:19
Марія Т.
07.07.2023 о 11:13
Оксана Щ.
07.07.2023 о 11:05
Кирило К.
07.07.2023 о 11:04
Віталія М.
07.07.2023 о 10:54
Павло З.
07.07.2023 о 10:49
Михайло Б.
07.07.2023 о 10:48
Богдан П.
07.07.2023 о 10:44
Андрій Б.
07.07.2023 о 10:30
Денис Б.
07.07.2023 о 10:10
Руслан Р.
07.07.2023 о 10:09
Андрій М.
07.07.2023 о 10:04
Юрій Ш.
07.07.2023 о 09:59
Наталія Ш.
07.07.2023 о 09:53
СЕРГІЙ П.
07.07.2023 о 09:46
Руслан К.
07.07.2023 о 09:40
Микита П.
07.07.2023 о 09:38
Ірина Ш.
07.07.2023 о 09:36
Наталія К.
07.07.2023 о 09:33
Євген Ш.
07.07.2023 о 09:27
Леся Р.
07.07.2023 о 09:11
Юрій А.
07.07.2023 о 09:02
Кирило Н.
07.07.2023 о 08:36
Володимир П.
07.07.2023 о 06:45
Богдан Ш.
07.07.2023 о 06:15
Катерина Г.
07.07.2023 о 06:04
Анатолій Г.
07.07.2023 о 05:43
Олексій Л.
07.07.2023 о 03:20
Анна К.
07.07.2023 о 02:12
Данило П.
07.07.2023 о 01:33
Юлія Г.
07.07.2023 о 01:29
Анастасія К.
07.07.2023 о 01:15
Анастасія К.
07.07.2023 о 00:46
Денис Р.
07.07.2023 о 00:45
Катерина О.
07.07.2023 о 00:40
Катерина Д.
07.07.2023 о 00:36
Віталій М.
07.07.2023 о 00:34
Глєб К.
07.07.2023 о 00:26

Ще підписи

Команда проекту

Вадим М.
04.07.2023 о 13:39
Людмила М.
03.07.2023 о 12:12
Олена К.
25.06.2023 о 16:53
Вікторія Ф.
25.06.2023 о 12:04
Наталія Ю.
23.06.2023 о 14:02
Ірина Я.
21.06.2023 о 18:04
Iрина К.
04.06.2023 о 19:38
Ганна С.
04.06.2023 о 15:36
Людмила К.
20.05.2023 о 18:08
Людмила Г.
20.05.2023 о 16:06
Ірина Д.
19.05.2023 о 09:34
Тетяна Ю.
17.05.2023 о 12:50
Тарас С.
16.05.2023 о 07:53
Юлія Г.
15.05.2023 о 17:56
Марина У.
15.05.2023 о 17:30
Валентина М.
15.05.2023 о 16:49
Євгенія Ч.
15.05.2023 о 16:27
Марія О.
15.05.2023 о 15:40

Ще підписи

Вiдповiдальна особа
  • Пантелеєв Петро Олександрович

    Заступник голови Київської міської державної адміністрації

  • Говорова Олена Іванівна

    Заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень

  • Оленич Петро Сергійович

    Заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку

Статус петиції
На реалізації
Хроніка подій
Поширити у соціальних мережах
twitter facebook
Приєднуйся до команди автора
Долучитися
Команда проекту
Підписатись на
Щотижневий дайджест оновлень
Для того щоб підписатись - авторизуйтесь

Для оформлення підписки необхідно авторизуватись або зареєструватись

З цією петицією також підписують

Залишити коментар або питання

gov.ua Державні сайти України
Нові петиції Популярні петиції Успішні петиції Створити петицію Пошук петиції Статистика Про сервіс Поширені питання

Служба підтримки користувачів сервісу

  • телефон: (044) 366-80-14
  • електронна пошта: [email protected]
  • Звернення громадян надсилайте до Контактного центру міста Києва: 1551.gov.ua

Міські інформаційні ресурси

Офіційний сайт Київської міської ради Офіційний веб-портал Київської міської державної адміністрації Веб-портал контактного центру міста Києва Інформаційна система управління майном територіальної громади міста Києва Відкритий бюджет Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів Інформування киян Відкритий бюджет

Державні інформаційні ресурси

Петиції до Президента України Петиції до Верховної Ради України Петиції до Кабінету Міністрів України
© 2022 Київська міська державна адміністрація, Київська міська рада.
Умови використання Політика конфіденційності Мапа сайту
Розробник: Компанія «KitSoft» за підтримки Центр Розвитку Інновацій
Увесь вміст доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше
Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на [email protected]
close