Відповідно до пункта 5.3 "Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій" від 10.06.2021, заступник міського голови - секретар Київської міської ради В. Бондаренко 15.11.2022 року доручив заступнику голови КМДА Непопу В.І., заступнику голови КМДА Оленичу П.С., директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Кандибору Р.В., та постійним комісіям Київської міської ради з питань транспорту, зв`язку та реклами і з питань архітектури, містобудування та земельних відносин розглянути петицію в установленому порядку. (доручення №08/КО-2274)
21.11.2022 на виконання доручення заступника міського голови-секретаря Київської міської ради В. Бондаренко (доручення від 15.11.2022 № 08/КО-2274) заступником голови КМДА Петром Оленичем розглянуто електронну петицію № 11243 "Знести недобудову на проспекті Леся Курбаса".
22.11.2022 на виконання доручення заступника міського голови-секретаря Київської міської ради В. Бондаренко (доручення від 15.11.2022 № 08/КО-2274) заступником голови КМДА Вячеславом Непопом розглянуто електронну петицію № 11243 "Знести недобудову на проспекті Леся Курбаса".
Відповідно до статті 23¹ Закону України «Про звернення громадян», Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 № 103/2006 (у редакції рішення Київської міської ради від 10.06.2021 № 1439/1480) (далі – Положення), розглянуто електронну петицію № 11243 «Знести недобудову на проспекті Леся Курбаса». За результатами розгляду повідомляємо про таке.
На виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.07.2003 № 1374 «Про залучення інвесторів для реконструкції станцій трамвайної лінії від площі Перемоги до Великої Кільцевої дороги, лінійних диспетчерських станцій, будівель тягових підстанцій, що знаходяться на балансі КП «Київпастранс», в проектах яких передбачається розташування об’єктів соціально-побутових послуг для персоналу і населення» між Комунальним підприємством «Київпастранс» і Товариством з обмеженою відповідальністю «Спецстройстандарт» укладено інвестиційний договір щодо будівництва комплексів громадського призначення в складі реконструкції станції лінії швидкісного трамваю від вулиці Старовокзальної до Великої Кільцевої дороги – станція «Кільцева дорога».
Відповідно до рішення Київської міської ради від 25.12.2008 № 1036/1036 «Про надання та передачу комунальному підприємству «Київпастранс» земельних ділянок для реконструкції зупинкової станції лінії швидкісного трамвая від вул. Старовокзальної до Великої Кільцевої дороги з будівництвом комплексів громадського призначення – ст. «Кільцева дорога» у Святошинському районі м. Києва» затверджено проєкт землеустрою щодо відведення Комунальному підприємству «Київпастранс» земельних ділянок 75:287:0059 (1,0843 га); 75:293:0020 (0,2647 га); 75:736:012 (2,3699 га) на праві постійного користування земельною ділянкою (державний акт від 05.08.2011 № 05-9-00072) для реконструкції зупинкової станції лінії швидкісного трамваю від вулиці Старовокзальної до Великої Кільцевої дороги з будівництвом комплексів громадського призначення – станція «Кільцева дорога» у Святошинському районі міста Києва.
Статтею 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що забудова територій здійснюється шляхом розміщення об’єктів будівництва. Суб’єкти містобудування зобов’язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проєктування і будівництва об’єктів. Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.
Відповідно до статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Положення про Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27.01.2011 № 90 (зі змінами), Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в межах повноважень надає містобудівні умови й обмеження для проєктування об’єктів будівництва, які є основними, із складових вихідних даних.
Згідно з даними електронної бази Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та даними Міської інформаційно-аналітичної системи забезпечення містобудівної діяльності, замовникам будівництва – Комунальному підприємству «Київпастранс» і Товариству з обмеженою відповідальністю «Фаворит-Поліс» – надано містобудівні умови й обмеження для проєктування об’єкта реконструкції зупинкової станції лінії швидкісного трамваю під транспортний комплекс з пунктами масової посадки громадського призначення з надземним гаражем-паркінгом від вулиці Старовокзальної до Великої Кільцевої дороги – станція «Кільцева дорога» за адресою: станція швидкісного трамваю «Кільцева дорога», вулиця Зодчих, будинок 44 у Святошинському районі міста Києва, затверджені наказом Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 31.07.2018 № 701. Відомостей про реєстрацію в містобудівному кадастрі міста Києва генерального плану об’єкта будівництва за адресою: вулиця Зодчих, будинок 44 немає.
Відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та Закону України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» містобудівні умови й обмеження не є дозволом або документом дозвільного характеру.
Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» здійснення контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, вимог будівельних норм і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проєктування об’єктів містобудування, проєктної документації; надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (крім анулювання (скасування) документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів), відповідно до чинного законодавства належить до повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) здійснює повноваження у сфері дозвільних і реєстраційних функцій, державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням вимог містобудівного законодавства під час виконання підготовчих і будівельних робіт щодо об’єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками, розташованих на території міста Києва, з 12.10.2016. Департаментом з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не видавались, не реєструвались документи, що дають право на виконання підготовчих / будівельних робіт і не приймались об’єкти будівництва в експлуатацію за зазначеною адресою.
Водночас Державна архітектурно-будівельна інспекція України, яка наділена повноваженнями державного архітектурно-будівельного контролю та дозвільних функцій щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів зі значними наслідками (СС3), видала замовникам будівництва – Комунальному підприємству «Київпастранс»і Товариству з обмеженою відповідальністю «Фаворит-Поліс» – дозвіл на виконання будівельних робіт «Реконструкція зупинкової станції лінії швидкісного трамваю під транспортний комплекс з пунктом масової посадки громадського призначення з надземним гаражем-паркінгом від вул. Старовокзальної до Великої Кільцевої дороги станція «Кільцева дорога» (коригування)» від 16.08.2019 № ІУ 113192280705.
Чинні нормативно-правові акти наділяють Державну інспекцію архітектури та містобудування України достатніми повноваженнями для забезпечення державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів зі значними наслідками (СС3).
Проте, враховуючи суспільну значимість питання, порушеного в ініційованій Вами петиції, з метою гарантування безпеки учасників дорожнього руху, якісного та безперешкодного утримання вулично-дорожньої мережі та належного утримання будівельного паркана навколо об’єкта реконструкції, буде розглянуто можливість поглиблення взаємодії виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з Державною інспекцією архітектури та містобудування України.
З повагою
Київський міський голова Віталій КЛИЧКО
Петицію підписали
Для оформлення підписки необхідно авторизуватись або зареєструватись