kyiv logo

Електронні петиції

Київська міська рада
user-icon Особистий кабінет киянина
  • Петиції
  • Створити петицію
  • Статистика
  • Про сервіс
  • Пошук
  • Стара версія
Сайт в режимі тестування
створити петицію

Підписати петицію

Заповніть, будь ласка


скористайтесь одним з наступних методів персоніфікації

З метою захисту від накруток, відключено ідентифікацію за допомогою смс-паролю.

ПІБ:  
eMail:  
+38 

Поверніться на крок назад.

скористайтесь одним з наступних методів персоніфікації

ПІБ  
eMail:  
Телефон  
Введіть код з смс:

скористайтесь одним з наступних методів персоніфікації

З метою захисту від накруток, пройдіть, будь ласка, додаткову ідентифікацію за допомогою смс-паролю.

ПІБ:  
eMail:  
+380 

скористайтесь одним з наступних методів персоніфікації

Перейменувати бульвар і станцію метро Дружби народів
№11227 Перейменувати бульвар і станцію метро Дружби народів
публікація:
26.09.2022 11:46
Автор:
Євген Олександрович Дикий
https://www.facebook.com/evgen.dykyj
0
6000
102%
Зібрано 6055 підписів
Зібрано 6055 підписів
На реалізації
Можливо, ця петиція допоможе зрушити з мертвої точки перейменування бульвару Дружби народів і однойменної станції метро. Звичайно, якщо ви її підтримаєте.

Військові, ветерани, волонтери вже не перший рік чекають на перейменування бульвару Дружби народів на честь одного із засновників українського війська, ідеолога державної самостійності України Миколи Міхновського. Саме юрист Міхновський у 1900 році вперше в історії України фахово обґрунтував і публічно виступив з ідеєю створення незалежної самостійної української держави. Згодом, з початком Української революції 1917 року, Міхновський став одним із засновників українського війська та створив перші організовані військові формування Української Народної Республіки, чим зробив значний внесок у становлення української незалежності. Наші збройні сили є правонаступником саме війська УНР, а не радянської армії, і багато славетних традицій ЗСУ мають коріння саме з часів Української революції.

Микола Міхновський випереджав свій час — зрештою, саме він виявився найбільш далекоглядним з усіх політичних лідерів України зразка 1917 року. У той час як лідери Центральної Ради перебували у полоні теорій соціалізму і марили ідеєю України як автономного утворення у майбутній «демократичній федеративній росії», Микола Міхновський чи не єдиний послідовно наголошував на необхідності розбудови незалежної української держави і власних українських збройних сил, що мали б цю незалежну державу боронити.

У будь-якій іншій зрілій європейській країні на прикладі такої постаті як Микола Міхновський виховували б молодь, а в містах існували б численні пам'ятники та вулиці, названі на честь цієї особи. Утім, у Києві – столиці України, що вже дев’ятий рік веде оборонну війну проти російського агресора за власну свободу, гідність, самобутність, незалежність та територіальну цілісність – ім’я такої основоположної для національної політичної суб’єктності постаті як Міхновський і досі лишається невшанованим.

Вшанування постаті Міхновського, що присвятив своє життя створенню української держави, у столиці цієї держави є не просто логічним кроком з точки зору державного будівництва, а й цілковито відповідає найкращим європейським традиціям увічнення видатних постатей національної історії. Такий крок стане одним із тих відповідальних і стратегічно важливих рішень, яких так бракувало нашій країні, починаючи з 1991 року.

Ідею такого вшанування пам’яті Миколи Міхновського підтримує Міністерство оборони України. Так само чимало військових та ветеранів чекають на гідне вшанування пам’яті Міхновського. Вже за півроку Україна відзначатиме 150-ту річницю від народження ідеолога української самостійності. Чи встигне до цього часу Київрада перейменувати бульвар Дружби народів? Такий проект рішення Київради чекає на розгляд вже більше шести років.

Також варто нарешті позбутись й назви станції метро “Дружби народів” — серед істориків та усіх любителів Києва є згода, що найбільш історично виправданою назвою для цієї станції є назва “Звіринецька” — на честь місцевості Києва, відомої з часів Київської Русі. Саме таку назву і варто підтримати замість російської імперської “Дружби народів”.

З огляду на це, закликаю депутатів Київради підтримати перейменування бульвару Дружби народів на честь засновника українського війська, ідеолога державної самостійності України Миколи Міхновського, а однойменній станції метро дати назву “Звіринецька” — на честь історичної місцевості Києва, поруч з якою вона розташована.

Хроніка подій

14.11.2022
Доручення

Відповідно до пункта 5.3 "Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій" від 10.06.2021, заступник міського голови-секретар Київської міської ради 14.11.2022 року доручив заступниці голови КМДА Хонді М.П., директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Кандибору Р.В. та постійним комісіям Київської міської ради з питань з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків, з питань культури, туризму та суспільних комунікацій і з питань транспорту, зв`язку та реклами розглянути петицію в установленому порядку. (доручення №08/КО-2261)

Доручення

16.11.2022
Розгляд петиції

16.11.2022 на виконання доручення заступника міського голови-секретаря Київської міської ради В. Бондаренко (доручення від 14.11.2022 № 08/КО-2261) заступником голови КМДА Мариною Хондою розглянуто електронну петицію № 11227 "Перейменувати бульвар і станцію метро Дружби народів"

Лист

02.12.2022
Відповідь

Відповідно до статті 23¹ Закону України «Про звернення громадян», Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 № 103/2006 (у редакції рішення Київської міської ради від 10.06.2021 № 1439/1480) (далі – Положення), розглянуто електронну петицію № 11227 «Перейменувати бульвар і станцію метро Дружби народів». За результатами розгляду повідомляємо про таке.



Відповідно до пункту 1 статті 37, пункту 1 частини першої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», протоколів засідань комісії з питань найменувань від 06.06.2016 № 6 та від 03.10.2016 № 9 виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) підготовлено та зареєстровано проєкт рішення Київської міської ради «Про перейменування бульвару у Печерському районі міста Києва» (від 04.12.2017 № 08/231-3030/ПР), яким передбачено перейменування бульвару Дружби Народів у Печерському районі міста Києва на бульвар Миколи Міхновського. Подальший розгляд цього проєкту рішення відбуватиметься відповідно до Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176.



На виконання рішення Київської міської ради від 15.04.2022 № 4571/4612 «Про особливості перейменування об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами), під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ» (зі змінами) було підготовлено й оприлюднено перелік об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з Російською Федерацією та/або її союзниками (сателітами), до якого увійшла, зокрема, станція метрополітену «Дружби народів».



Згідно з цим рішенням Київської міської ради для отримання фахових висновків із питань присвоєння, зміни назв об’єктів міського підпорядкування, присвоєння юридичним особам та об’єктам міського підпорядкування імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних і святкових дат, назв і дат історичних подій у місті Києві розпорядженням Київського міського голови від 20.05.2022 № 250 створено консультативно-дорадчий орган із залученням спеціалістів (представників) Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України НАН України, Інституту української археографії та джерелознавства
ім. М. С. Грушевського НАН України, Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України, Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України, Інституту української мови НАН України, Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (далі – робоча група) для опрацювання пропозицій та формування переліку об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з Російською Федерацією та/або її союзниками (сателітами).



За результатом здійсненого аналізу результатів електронного рейтингового голосування робочою групою рекомендовано не враховувати попереднє рейтингове голосування щодо перейменування станції метрополітену «Дружби народів» та винести на електронне рейтингове голосування в інформаційно-телекомунікаційній системі «Платформа цифрових мобільних сервісів «Київ Цифровий» назву «Звіринецька», яка пов’язана з історичною місцевістю Звіринець (відома з княжих часів) за процедурою відновлення назв історичних об’єктів.



Враховуючи висновки робочої групи, рішенням Київської міської ради від 27.10.2022 № 5460/5501 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.04.2022 № 4571/4612» продовжено особливу процедуру перейменування об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з Російською Федерацією та/або її союзниками (сателітами), якою, зокрема, передбачено винести на рейтингове електронне голосування в інформаційно-телекомунікаційній системі «Платформа цифрових мобільних сервісів «Київ Цифровий» перейменування станції метрополітену «Дружби народів» на запропоновану робочою групою назву.



З повагою



Київський міський голова                                                          Віталій КЛИЧКО



 

Відповідь КМГ

Петицію підписали

Анастасія В.
11.11.2022 о 23:53
Іван А.
11.11.2022 о 23:27
Дмитро С.
11.11.2022 о 22:52
Андрій Ф.
11.11.2022 о 21:48
Дар'я К.
11.11.2022 о 21:46
Артем Д.
11.11.2022 о 21:42
Ірина Т.
11.11.2022 о 20:01
Світлана К.
11.11.2022 о 20:00
Павло Ч.
11.11.2022 о 19:58
Олег Б.
11.11.2022 о 19:54
Дмитро О.
11.11.2022 о 19:36
Тетяна А.
11.11.2022 о 18:32
Євген У.
11.11.2022 о 18:27
Олег О.
11.11.2022 о 18:23
Ольга Г.
11.11.2022 о 18:22
Ігор М.
11.11.2022 о 18:14
АНТОНІНА Д.
11.11.2022 о 17:53
Анатолій Ш.
11.11.2022 о 17:28
Анастасія Ш.
11.11.2022 о 17:28
ЛЮДМИЛА П.
11.11.2022 о 17:20
Леонід О.
11.11.2022 о 16:07
Сергій Т.
11.11.2022 о 16:05
Максим К.
11.11.2022 о 15:45
Ярослав Я.
11.11.2022 о 15:45
Олександр Д.
11.11.2022 о 15:39
Яна К.
11.11.2022 о 15:25
Дмитро Г.
11.11.2022 о 15:19
Олександр Ж.
11.11.2022 о 15:12
Валерій М.
11.11.2022 о 15:09
Ксенія Ю.
11.11.2022 о 14:27
Анастасія Д.
11.11.2022 о 13:58
Дар'я Ш.
11.11.2022 о 13:50
Єлизавета Ч.
11.11.2022 о 13:49
Вадим Б.
11.11.2022 о 13:42
Олександр С.
11.11.2022 о 13:40
ОЛЕКСАНДР В.
11.11.2022 о 13:13
Олексій П.
11.11.2022 о 13:08
Адам Т.
11.11.2022 о 13:06
Роман А.
11.11.2022 о 12:44
ДМИТРО С.
11.11.2022 о 12:34
Олена Л.
11.11.2022 о 12:32
Євген Г.
11.11.2022 о 12:18
Віктор П.
11.11.2022 о 12:13
Василь Б.
11.11.2022 о 12:12
Павло Ш.
11.11.2022 о 12:05
Олександр-Михайло Т.
11.11.2022 о 11:52
Тарас Д.
11.11.2022 о 11:50
Дмитро В.
11.11.2022 о 11:50
Дар'я В.
11.11.2022 о 11:42
Аліна С.
11.11.2022 о 11:33
Олексій Б.
11.11.2022 о 11:21
Валерій Р.
11.11.2022 о 11:16
Сергій Г.
11.11.2022 о 11:03
Валерій Г.
11.11.2022 о 10:56
Ярослав М.
11.11.2022 о 10:51
Іван К.
11.11.2022 о 10:51
Ігор К.
11.11.2022 о 10:48
Олег Б.
11.11.2022 о 10:44
Віталій Щ.
11.11.2022 о 10:40
Едуард Ш.
11.11.2022 о 10:40
ЮРІЙ С.
11.11.2022 о 10:36
Оксана К.
11.11.2022 о 10:32
Анатолій І.
11.11.2022 о 10:13
Олександр М.
11.11.2022 о 10:07
Ірина Ш.
11.11.2022 о 09:58
Микита А.
11.11.2022 о 09:56
Наталія З.
11.11.2022 о 09:55
Сергій К.
11.11.2022 о 09:47
Максим Ц.
11.11.2022 о 09:44
Олексій Х.
11.11.2022 о 09:43
Світлана Х.
11.11.2022 о 09:40
Юлія Д.
11.11.2022 о 09:33
Сергій Ч.
11.11.2022 о 09:17
Тимофій Д.
11.11.2022 о 09:07
Марія Ш.
11.11.2022 о 09:00
Димитрій П.
11.11.2022 о 08:58
Євген С.
11.11.2022 о 08:54
Іван Л.
11.11.2022 о 08:47
Богдан Н.
11.11.2022 о 08:43
Діана Ч.
11.11.2022 о 08:42
Владислав Б.
11.11.2022 о 08:42
Владислав К.
11.11.2022 о 08:37
Ольга Ж.
11.11.2022 о 08:29
Анна К.
11.11.2022 о 08:28
Володимир Д.
11.11.2022 о 08:25
Тетяна М.
11.11.2022 о 08:14
В'ячеслав О.
11.11.2022 о 08:11
Оксана Г.
11.11.2022 о 08:04
Марина Р.
11.11.2022 о 08:00
Дмитро А.
11.11.2022 о 07:54
Ольга Л.
11.11.2022 о 07:47
Євген Ч.
11.11.2022 о 07:42
Ольга Р.
11.11.2022 о 07:30
ОЛЬГА В.
11.11.2022 о 07:20
Володимир Б.
11.11.2022 о 07:05
Сергій К.
11.11.2022 о 06:54
Тетяна К.
11.11.2022 о 06:47
Оксана П.
11.11.2022 о 06:25
Денис К.
11.11.2022 о 06:20
Валерія Н.
11.11.2022 о 06:09

Ще підписи

Команда проекту

олег г.
31.12.2022 о 16:10
Наталія З.
29.12.2022 о 17:57
Yevheniia B.
05.12.2022 о 16:31
Ілля Щ.
20.11.2022 о 14:07
Сергій Т.
16.11.2022 о 17:23
Віктор С.
16.11.2022 о 06:09
Євген П.
15.11.2022 о 11:49
Анна К.
12.11.2022 о 10:18
Петро К.
11.11.2022 о 17:34
Олена Н.
10.11.2022 о 17:28
Ігор Х.
10.11.2022 о 11:34
Shyian D.
10.11.2022 о 10:31
Дмитро Б.
10.11.2022 о 09:30
Тетяна К.
09.11.2022 о 10:14
TSYBAN H.
08.11.2022 о 22:48
Світлана С.
07.11.2022 о 14:14
Мар'яна Р.
02.11.2022 о 08:51
Volodymyr K.
01.11.2022 о 22:31
Deborah D.
31.10.2022 о 23:51
Ігор П.
29.10.2022 о 12:01
Ольга К.
28.10.2022 о 18:00
Седрак Б.
28.10.2022 о 17:37
Оксана Д.
27.10.2022 о 17:50
Юрій Н.
27.10.2022 о 12:05
Діма М.
26.10.2022 о 23:42
Людмила К.
26.10.2022 о 20:09
Іван К.
25.10.2022 о 11:05
Станіслав Л.
25.10.2022 о 11:05
Владислав В.
25.10.2022 о 09:44
Ірина П.
22.10.2022 о 17:16
Тетяна Г.
13.10.2022 о 00:08
Руслан Б.
03.10.2022 о 16:17

Ще підписи

Вiдповiдальна особа
Статус петиції
На реалізації
Хроніка подій
Поширити у соціальних мережах
twitter facebook
Приєднуйся до команди автора
Долучитися
Команда проекту
Підписатись на
Щотижневий дайджест оновлень
Для того щоб підписатись - авторизуйтесь

Для оформлення підписки необхідно авторизуватись або зареєструватись

З цією петицією також підписують
Відновити справедливість — повернути вулиці Лаврській ім’я гетьмана Мазепи!
Площа Короля Данила замість радянських космонавтів
Перейменувати вулицю російського письменника Миколи Лєскова на вулицю Вахтанга Кікабідзе
Перейменування вулиці Сурикова на честь командира відділення 503 ОБМП Максима Токарева

Залишити коментар або питання

gov.ua Державні сайти України
Нові петиції Популярні петиції Успішні петиції Створити петицію Пошук петиції Статистика Про сервіс Поширені питання

Служба підтримки користувачів сервісу

  • телефон: (044) 366-80-14
  • електронна пошта: [email protected]
  • Звернення громадян надсилайте до Контактного центру міста Києва: 1551.gov.ua

Міські інформаційні ресурси

Офіційний сайт Київської міської ради Офіційний веб-портал Київської міської державної адміністрації Веб-портал контактного центру міста Києва Інформаційна система управління майном територіальної громади міста Києва Відкритий бюджет Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів Інформування киян Відкритий бюджет

Державні інформаційні ресурси

Петиції до Президента України Петиції до Верховної Ради України Петиції до Кабінету Міністрів України
© 2022 Київська міська державна адміністрація, Київська міська рада.
Умови використання Політика конфіденційності Мапа сайту
Розробник: Компанія «KitSoft» за підтримки Центр Розвитку Інновацій
Увесь вміст доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше
Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на [email protected]
close