На підставі Законів України "Про благоустрій населених пунктів", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про захист тварин від жорстокого поводження" та "Про столицю України - місто-герой Київ" вимагаємо заборонити фотопослуги та жебракування з будь-якими тваринами, у тому числі птахами, на території міста Києва!
Роками на центральних вулицях Києва безперешкодно існує нелегальний та жорстокий бізнес фотопослуг та жебракування з тваринами, у тому числі дикими (мавпи, соколи, змії ті інші). Цей нелегальний бізнес використовує тварин з численними порушенням правил їх утримання, що призводить до жорстокого поводження та смерті тварин.
Не розуміти, що використання тварин здійснюється з порушеннями у цьому випадку неможливо.
Законодавство України (зокрема, Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження", Порядок утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах, затверджений наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 30 вересня 2010 № 429) визначає чіткі правила утримання тварин, відповідальність за їх порушення, а також компетенцію посадових осіб державних органів та місцевих органів влади реагувати на такі порушення.
Ці правила чітко зобов'язують:
• створювати умови (у тому числі температурний режим), що відповідають біологічним, видовим та індивідуальним особливостям; тварини;
• забезпечити цілодобовий та вільний доступ до свіжої питної води в достатній кількості;
• мати документи, що підтверджують законність набуття дикої тварини;
• забезпечувати достатній простір для розміщення та життєдіяльності диких тварин;
• здійснювати годівлю за кормовим раціоном, що враховує потреби тварини;
• здійснювати догляд за тваринами під керівництвом кваліфікованих спеціалістів у такий спосіб, щоб уникнути дискомфорту, стресів та травмування тварин;
• не використовувати тварин в умовах надмірних фізіологічних навантажень;
• мати відповідні ветеринарні документи на тварину;
• забезпечити безпеку оточуючих людей та самої тварини під час перебування поза місцем утримання тварини;
• перевіряти умови утримання, стан здоров'я та поведінку тварини щонайменше двічі на день;
• ретельно обстежувати тварин, що дають привід для занепокоєння, мають бути ретельно обстежені на предмет надмірного стресу, хвороби або травмування;
• негайно ізолювати таку тварину і звернутися до ветеринарного лікаря у разі виникнення підозри на наявність у тварини захворювання.
Під час використання тварин у фотопослугах та жебракуванні всі ці правила порушуються, що призводить до страждання тварин та порушення одразу 3 статей Кодексу України про адміністративні правопорушення: (1) частина 3 статті 88-1 ("Порушення правил утримання диких тварин у неволі"); (2) частина 2 статті 89 ("Жорстоке поводження, вчинене групою осіб стосовно двох і більше тварин"); частина 1 статті 152 ("Порушення правил благоустрою територій населених пунктів").
Напевно немає киянина, який не був свідком того, як узимку, при мінусовій температурі повітря, фотограф цілий день тримає на повідку тропічну мавпу без вільного доступу до свіжої питної води та годуючи її чим попало. Або як біля нібито "жебрака" цілий день перебувають в нетипово спокійному стані кішки та собаки, накачані алкоголем або наркотиками.
Перебуваючи з дня на день в таких жорстоких умовах, тварини страждають та перебувають у постійному стресі. Такий їх стан є небезпечним для оточуючих. Неодноразово мали місце випадки, коли тварини проявляли агресію до тих, хто з ними фотографується. Більше того, якщо такі умови підривають здоров'я тварини, вона помирає в муках, після чого її просто викидають та замінюють на іншу.
Аргумент про те, що люди таким чином хоч якось заробляють гроші, не витримує жодної критики.
Це добре організований, масовий та злочинний бізнес. Фотографів, "жебраків" та їх тварин привозять на автомобілях, організовують їм місця роботи, періодично забирають виручку та надають нових тварин. А головне, що поліція це прекрасно бачить та розуміє, як і місцева влада.
Тим не менш, представники киян у міський раді, все це бачать, але бездіють. Цю сліпоту можна пояснити або професійною непридатністю представників громади або безпосередньою участю в цьому нелегальному та жорстокому бізнесі.
За майже 30 років незалежності України жодне скликання Київської міської ради та жоден Київський міський голова не змогли (або не хочуть) прибрати цей сором, беззаконня та жорстокість з вулиць столиці. Рекомендаційного рішення Київської міської ради від 28 липня 2020 року N 110/9189 недостатньо. Ця рекомендація жодним чином не змінила існуючу ситуацію.
Саме тому, ми в черговий раз, просимо повністю та безповоротно заборонити використання тварин для жебракування та фотопослуг на території міста Києва. Заборона має бути не декларативною, а її дотримання має суворо контролюватися місцевою владою.
Петицію підписали
Для оформлення підписки необхідно авторизуватись або зареєструватись